Zobacz Szpital (nie)znany

W sierpniu br. organizowaliśmy dzień otwarty dla fotografów. Efektem tej akcji jest wystawa fotograficzna składająca się z  17 zdjęć – można je zobaczyć w „Żeromskim”. Ale chcielibyśmy podzielić z Państwem bogactwem, które pozostawili fotografowie. Autorzy pędzili po szpitalu, wszędzie gdzie mogli, aby znaleźć ciekawe ujęcie, niebanalny temat, poruszającą historię.

„Otwarcie” wszystkich oddziałów, w tym bloku operacyjnego, dla ponad 50 zarejestrowanych na wydarzenie fotografów nie należało do prostych przedsięwzięć.  Ale warto było zaryzykować i wpuścić do siebie ludzi z aparatem. Każdy z nich uchwycił „swój” szpital, pokazał na nowo to co już – wydawałoby się – jest znane. I o to chodziło: z jednej strony pokazać codzienną pracę lekarzy i pielęgniarek, z drugiej  –  krótki fragment życia ludzi, którzy znaleźli się na łóżku szpitalnym. Przeżywają tu najdramatyczniejsze momenty, ale też i te najszczęśliwsze, gdy po raz pierwszy tulą w ramionach swoje długooczekiwane dziecko.

– Szpital wbrew pozorom to nie tylko cierpienie i ból, ale też radość, ulga, powrót do zdrowia! – zaznacza dr n.med. Jerzy Friediger, dyrektor  Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć różnych autorów. Będziemy je systematycznie wymieniać, aby pokazać wszystkich uczestników konkursu fotograficznego pt. „Szpital znany i nieznany”.