Ladowanie zdjec

Bagatela zagrała w Szpitalu

2017-11-26 23:40

Teatr Bagatela i Galeria Kazimierz – współorganizator przedsięwzięcia – znów sprawią radość pacjentom - w zeszłym roku na początku grudnia aktorzy Bagateli odwiedzili nas z przedstawieniem muzycznym „Krasnoludki są na świecie”.

 

Tym razem  św. Mikołaj w ramach akcji „Zaczarowane kredki w szpitalu” przyniesie małym pacjentom przedstawienie integracyjne „O czym marzą kredki”.

Autorką scenicznej bajki, powstałej w odpowiedzi na ogłoszony przez Narodowe Centrum Kultury program Kultura - Interwencje 2017, jest – podobnie jak rok temu – Martyna Lechman.  Reżyserii podjął się Przemysław Redkowski, scenografię i kostiumy zaprojektowała Urszula Czernicka, muzykę skomponował Artur Sędzielarz, ruch sceniczny opracował Piotr Skalski, a reżyserią świateł zajął się Marek Oleniacz. 

„O czym marzą kredki” to historia nowego kolegi, który nagle pojawia się na podwórku. Kornel (Przemysław Redkowski) ma śmieszne imię, nosi okulary i nie umie grać w koszykówkę. Ma za to nieograniczoną wyobraźnię, pudełko kredek i ołówek, z pomocą których odkrywa przed Jagodą (Kamila Pieńkos), Sokołem (Marek Bogucki), Młodym (Maciej Sajur) i Didżejem (Artur Sędzielarz) zupełnie nowe światy. I udowadnia im, że kiedy wszyscy są tacy sami, robi się okropnie nudno.

„INNY=WYJĄTKOWY”  to  społeczno-edukacyjna kampania, której podstawowym celem jest promocja pełnych otwartości i tolerancji zachowań.

 

  

CMS by Quick.Cms