Ladowanie zdjec

Człowiek karmiony piersią

2018-05-29 12:23

Maluszkom urodzonym w „Żeromskim” rozdajemy dziecięce body z napisem promującym karmienie piersią – „Człowiek karmiony piersią”. Jest to akcja zainicjowana przez Ministerstwo Zdrowia w   w ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Promocji Karmienia Piersią (26 maja - 1 czerwca).

- Chcemy podarować pacjentkom upominek, który będzie przypominał, jak ważne dla zdrowia zarówno dziecka, jak i mamy jest karmienie piersią - mówi Józefa Szczurek-Żelazko, sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia.

Body zawiera dwustopniową regulację rozmiaru, wygodne zapięcie kopertowe i wywijane mankiety. Zostało uszyte w Polsce oraz wykonane przy użyciu bezpiecznych dla niemowląt, certyfikowanych dzianin i farb do nadruków.

- Sympatyczna akcja, zwłaszcza że wpisuje się w naszą misję: otrzymaliśmy odnowiony certyfikat „Szpital Przyjazny Dziecku”, i jesteśmy liderem akcji „Rodzić po ludzku” – zaznacza dr n.med. Jerzy Friediger, dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie.

Przy okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Promocji Karmienia Piersią MZ przypomina, że Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca: wyłączne karmienie piersią do ukończenia przez dziecko 6 miesiąca życia oraz kontynuację karmienia piersią do ukończenia drugiego roku życia i dłużej przy jednoczesnym wprowadzaniu pokarmów uzupełniających.

  

CMS by Quick.Cms