Ladowanie zdjec

Dzień św. Mikołaja w "Żeromskim"

2017-12-06 13:55

W  Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego praca wrzała kilka dni. Przyszli cukiernicy piekli na lekcjach i po nich pierniki i ciastka, by 6 grudnia – poczęstować nimi wszystkich pacjentów Szpitala Specjalistycznego im. Stefana  Żeromskiego w Krakowie.  Obdarzyli słodkościami i tych najmłodszych z oddziałów dziecięcych, oraz tych najstarszych, leżących, bardzo schorowanych z oddziałów chorób wewnętrznych. To już druga akcja, gdy młodzież ze szkoły przy ul. Miechowity sprawia, że każdy z naszych pacjentów dostaje słodki prezent w dniu św. Mikołaja.

- Uczniowie sami pieką, sami wyruszają w trasę po szpitalu, sami rozdają chorym własnoręcznie zrobione ciastka. Spośród chorych dużo osób osamotnionych, cierpiących – dlatego młodzież chętnie zamienia z nimi kilka zdań, żartuję, sprawia, że  pacjenci uśmiechają się. I o to nam chodzi w tej akcji – zaznacza Mariusz Ostrowski, psycholog z  Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego.

Ponadto po południu w "Żeromskim" z prezentami od prezydenta Miasta Krakowa zjawiło się...144 Mikołajów - (142 Mikołajów to dokładnie tyle, ile lat w tym roku ma komunikacja miejska w Krakowie). Mikołaje najpierw spotkali się na przystanku przy pl. Wszystkich Świętych z Prezydentem Krakowa Jackiem Majchrowskim, który przekazał im prezenty dla wszystkich dzieci przebywających tego dnia w szpitalu. Upominki otrzymały także wszystkie mamy, które 6 grudnia urodziły dzieci na oddziale położniczym Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. Prezydent poza prezentami przekazał dzieciom specjalne życzenia. W szpitalu odczytaliśmy je najmłodszym pacjentom.

I to nie koniec - w Szpitalu pojawili się również Doktorzy Klauni z fundacji Dr Clown. Oczywiście mieli pełne ręce prezentów! 

CMS by Quick.Cms