Ladowanie zdjec

Finiszują prace "Człowieka na Księżycu"

2018-11-29 14:43

Już zaledwie za kilka dni otrzymamy w darze obraz "Człowiek na Księżycu" . Tworzony jest przez artystów Akademii Sztyk Pięknych na podstawie prac plastelinowych wykonanych przez małych pacjentów naszego Szpitala.

Zanim jednak otrzymamy obraz odbędzie się aukcja.

 

Z radością spotkamy się z Państwem już  6 grudnia 2018 o godz. 19:00

w krakowskim Magistracie (pl. Wszystkich Świętych 3-4) w Sali Obrad. Spotkanie przyjmie charakter uroczystej aukcji obrazów stworzonych w ramach realizacji cyklu „Człowiek na Księżycu”.

 

Dla tych z Państwa, którzy nie będą mogli spędzić z nami tego wyjątkowego wieczoru, stworzyliśmy możliwość uczestnictwa w aukcji za pośrednictwem platformy internetowej dostępnej pod adresem: https://onebid.pl/pl/aukcje/-/653

 

 

Fundacja „Obraz w pigułce” od lat zajmuje się malowaniem obrazów dla szpitali dziecięcych, jednak po raz pierwszy przekształca swoją formułę, by nieść realną pomoc najbardziej potrzebującym. To właśnie dlatego podczas ostatniej edycji powstało aż 150 obrazów zainspirowanych plastelinowymi pracami dzieci z Ukrainy, Kazachstanu i Madagaskaru, które w lipcu brały udział w warsztatach prowadzonych przez wolontariuszy Stowarzyszenia MISEVI Polska. Obrazy, ukończone pod okiem artysty Marcina Kowalika, będzie można wylicytować na wspomnianej aukcji. Dochód z licytacji przekazany zostanie na budowę żłobka w jednym z najbiedniejszych regionów Madagaskaru – Fort Dauphin, gdzie MISEVI Polska prowadzi działania pomocowe.

 

 

Przez ostatnie miesiące zdumiewająca liczba osób włączyła się do akcji, by namalować obraz na podstawie plastelinowych przedstawień człowieka na Księżycu. Malowali z nami liczni ochotnicy, wśród których znalazło się także wiele znanych osobistości, m.in.: aktorki Weronika Książkiewicz, Zofia Zborowska, aktor Tomasz Ciachorowski oraz Ewa Wachowicz.

 

 

Edycja objęta została Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Krakowa prof. Jacka Majchrowskiego, który również stworzył swój niepowtarzalny obraz.

 

 

Zapraszam Państwa do zapoznania się z katalogiem aukcyjnym, w którym znajdują się wszystkie prace stworzone w ramach projektu: https://issuu.com/obrazwpigulce/docs/katalogaukcyjnyinternet

 

 

O naszej akcji dowiedzą się Państwo również z filmu: https://youtu.be/HAlTFoyLLAQ

 

 

Zachęcamy również do promocji wydarzenia w mediach społecznościowych: https://www.facebook.com/events/1908133349254785/

  

CMS by Quick.Cms