Ladowanie zdjec

IX Międzynarodowe Sympozjum "Alloplastyka całkowita stawu kolanowego"

2015-10-06 12:45

Lekarze z całego świata spotykają się w Krakowie na IX Sympozjum Międzynarodowym "Alloplastyka całkowita stawu kolanowego". Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia jest prof. dr hab. Julian Dutka, lekarz kierujący Oddziałem Chirurgii Ortopedyczno-Urazowej w naszym Szpitalu.

W sympozjum weżnie udział ponad 300 ortopedów z Polski i zagranicy : z Austrii, Belgii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Izraela, Kanady,  Niemiec, Portugalii, Rosji, Turcji. Wielkiej Brytanii, Włoch i USA.

Główny cel spotkania to wymiana doświadczeń.

Szczegółowy program Sympozjum: http://totalknee.eu/?programme

Jest to jedna z najbardziej prestiżowych konferencji medycznych w Krakowie, odbywa się co dwa lata i poświęcona jest problematyce chorób układu kostno-stawowego. Tematyka sympozjum obejmuje naukowe i kliniczne aspekty implantacji endoprotez stawu kolanowego.

Wszelkie nowości w leczeniu stawu kolanowego, innowacyjne rozwiązania w alloplastyce  - chirurdzy urazowi będą się dzielić doświadczeniem, wiedzą, nowymi pomysłami, omawiać różne możliwości leczenia i rehabilitacji pacjentów. Choroby układu kostno-stawowego dotykają setek milionów ludzi na całym świecie i stanowią połowę wszystkich przewlekłych schorzeń u osób powyżej 50 roku życia.
 
Warte podkreślenia jest to, że jest to jedyna konferencja, która odbywa się nieprzerwanie od kilkunastu lat -  tradycyjnie w stolicy Małopolski i gromadzi lekarzy z całego świata.
Oficjalne otwarcie - 5 października o godz.19 w Auli Collegium Novum UJ, obrady od godz.8.15  - 6-7 października w sali obrad w Urzędzie Miasta Krakowa - pl. Wszystkich Świętych 3.
  

CMS by Quick.Cms