Ladowanie zdjec

Knorr Bremse - Filantropem Krakowa

2017-07-07 09:57

Fundacja Knorr Bremse Global Care z Niemiec, która od lat wspiera Szpital  Specjalistyczny  im. Stefana Żeromskiego w Krakowie, otrzymała prestiżową nagrodę - Filantrop Krakowa. Tytuł przyznaje kapituła przy Urzędzie Miasta Krakowa, fundacja została laureatem w kategorii "za wkład finansowy w pomoc udzielaną osobom lub podmiotom".

Całkowity koszt dotychczasowej pomocy Fundacji Knorr-Bremse Global Care dla Oddziału Pediatrii  w "Żeromskim" to ok.800 tys. złotych. Tytuł Filantrop Krakowa odebrała osobiście Nadia Thiele, żona Heinza Hermanna Thiele i członek zarządu Fundacji.
 
Heinz Hermann Thiele  jest jednym z najbogatszych ludzi na świecie, jego majątek magazyn Forbes szacuje na ponad 1,3 bilionów euro. O miliarderze z Niemiec, właścicielu  koncernu Knorr-Bremse (wiodący  producent  systemów hamulcowych do pojazdów szynowych i użytkowych)  i założycielu Fundacji Knorr Bremse Global Care pacjenci z Krakowa nie wiedzieliby i dziś, gdyby nie jego dary dla Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie.
 
Najpierw  zainwestował 500 tys zł w remont Oddziału Pediatrii, a potem osobiście przecinał wstęgę podczas uroczystego otwarcia odnowionego oddziału. Tak mu się spodobał Kraków, Nowa Huta i  szpital na obrzeżach Huty - że stwierdził, iż na remoncie nie poprzestanie. Zakupił dwa aparaty EKG, pulsoksymetry, aparaty do pomiaru ciśnienia i inny drobny sprzęt medyczny. Potem zauważył brak porządnego aparatu USG. Pan Thiele to człowiek, który nie tylko obiecuje, ale i działa. A więc i aparat USG zakupił maksymalnie szybko. Załatwianie formalności zajęło niewiele czasu. Teraz pediatrzy badają małych pacjentów nowoczesnym aparatem USG, który pozwala wykonywać badania wszystkich narządów u dzieci. Koszt sprzętu to blisko 200 tys.zł.
 
Nowe urządzenie wzbogaciło bazę diagnostyczną naszego szpitala.
Aparat USG z głowicą do echokardiografii jest bardzo przydatny, gdyż umożliwia  wykonywanie badań serca i naczyń,płuc, tarczycy,mózgu,układu moczowego, narządów jamy brzusznej, które w naszym szpitalu często jest nie tylko potrzebne, ale wręcz konieczne – zaznacza Marta Czubaj- Kowal, lekarz kierujący Oddziałem Pediatrycznym. Dzięki nowym możliwościom poszerzymy diagnostykę i zwiększymy wykrywalność wielu chorób występujących u dzieci – dodaje dr Czubaj- Kowal.

W ciągu roku na Oddziale Pediatrycznym hospitalizowanych jest ok. 1400 dzieci. Ponadto rocznie pediatrzy konsultują całodobowo dla innych Oddziałów ok.500 dzieci, a konsultowanych i leczonych w ramach SOR Szpitala jest ok. 10,3 tys. dzieci i ponad 16 tys. małych pacjentów w poradniach szpitalnych.

  

CMS by Quick.Cms