Ladowanie zdjec

Mamy swojego "Człowieka na Księżycu"

2018-12-18 14:20

Może to wydawać się absurdalne, ale mamy swojego "Człowieka na Księżycu". Pięknie prezentuje się  w holu głównym Szpitala. Pod nazwą kryje się obraz, który został namalowany na podstawie prac plastelinowych wykonanych przez naszych małych pacjentów. Lepili także dzieci z Ukrainy, Kazachstanu i Madagaskaru. Dzieci miały zadany temat "Człowiek na księżycu", a pozostałe ograniczenia to jedynie ich wyobraźnia.

Wielkoformatowy obraz ma pokaźne wymiary - 100x140 cm. 

Wolontariusze wspólnie przenieśli prace na płótno w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki, gdzie każdy chętny mógł przyjść i malować pod okiem dr. hab. Marcina Kowalika oraz Natalii Nowickiej. Do wspólnego dzieła przyłączyli się również pracownicy krakowskiego oddziału firmy Cisco. Łącznie ponad kilkudziesięciu pracowników dołożyło coś od siebie do tego dzieła!
Ostatnie pociągnięcia pędzla należały do uczestników Festiwalu Ludzi z Pasją

Malowania obrazu towarzyszyło akcji, podczas której wolontariusze z ASP namalowali 150 obrazów, które sprzedano potem na aukcji charytatywnej. Zebrane środki zostały przekazane dla Stowarzyszenia MISEVI i zostaną przeznaczone na budowę żłobka dla ubogich dzieci z okolic miasta Fort Douphin na Madagaskarze.
 
  

CMS by Quick.Cms