Ladowanie zdjec

ODDZIAŁ ANESTEZJOLOGII I INTENSYWNEJ TERAPII

1970-01-01 01:00


e-mail: intensywna@zeromski-szpital.pl

Lekarz Kierujący
Lek. med. Marta Gnatowska-Kowalczyk
Specjalista Anestezjologii i Intensywnej Terapii
tel.-Fax. 12 622 93 84

Pielęgniarka Oddziałowa
mgr Dorota Jeziorek
Specjalista Pielęgniarstwa Anestezjologii i Intensywnej Opieki
tel. 12 622 94 10

 

Dyżurka lekarska

tel. 12 622 94 91

Dyżurka pielęgniarek

tel. 12 622 93 87/622 93 46

 

Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii powstał w 1982 r. Posiada dwanaście stanowisk. Prowadzi chorych po zabiega.ch operacyjnych i ,,ostrych”, po urazach wielonarządowych, ze schorzeniami internistycznymi, neurologicznymi i niewydolnością oddechową.

W lipcu 2015 roku zakończono przebudowę i modernizację Oddziału.

Wszystkie sale są wyposażone w najwyższej klasy aparaturę medyczną, która jest zainstalowana na kolumnie IT. Dzięki temu rozwiązaniu lekarz ma dostęp do pacjenta z każdej strony łóżka.

Wyposażenie Oddziału w nowoczesną aparaturę medyczną pozwala na leczenie chorych będących w stanach bezpośredniego zagrożenia życia. Wszystkie stanowiska wyposażone są w najnowocześniejsze respiratory, które umożliwiają leczenie niewydolności oddechowej oraz urządzenia monitorujące pracę układu krążeniowo-oddechowego. Dwa stanowiska umożliwiają prowadzenie hemodializy, w tym jedno ciągłą hemodializę żylno-żylną nowoczesnym aparatem Multifiltrate Fersenius.

Każde stanowisko znieczulenia oraz Sala Wybudzeniowa wyposażone są w sprzęt monitorujący, który spełnia najwyższe standardy Unii Europejskiej. Urządzenia monitorujące w Salach Operacyjnych gwarantują bezpieczne znieczulenie pacjentów zgodnie z wymogami nowoczesnej medycyny.

Rocznie w Oddziale leczonych jest ok. 300 pacjentów i wykonywanych jest ok. 7tys. wszystkich rodzajów znieczuleń ogólnych i przewodowych.

W 1992 r. Oddział uzyskał akredytację Ministerstwa Zdrowia i jest jednym z trzech Oddziałów w Krakowie uprawnionym do prowadzenia specjalizacji i staży w zakresie Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

  

CMS by Quick.Cms