Ladowanie zdjec

Otwarcie zmodernizowanego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii

2015-07-06 09:26

Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii w naszym Szpitalu aktualnie jest najnowocześniejszym obiektem nie tylko w Krakowie, ale i całej Małopolsce. Spełnia wszystkie wymogi Ministra Zdrowia i odpowiada normom i standardom zachodnioeuropejskim. Kosz inwestycji: ponad 10 mln zł. Pieniądze przekazała Gmina Miejska Kraków.

Najważniejsza zmiana po przebudowie to znaczne powiększenie oddziału. Teraz OAIT składa się z dwóch poziomów i ma nie siedem - jak do tej pory, lecz dwanaście stanowisk intensywnej terapii. W sumie do dyspozycji pacjentów jest osiem sal: sześć pojedynczych, jedna dwuosobowa i jedna czteroosobowa oraz dwie izolatki z osobnym węzłem sanitarnym.

Wszystkie pomieszczenia wyposażone są w najwyższej klasy aparaturę medyczną. Zainstalowana ona jest na specjalnej kolumnie IT, co powoduje, że lekarz ma dostęp do pacjenta z każdej strony łóżka.

- Jest to najnowocześniejsze rozwiązanie, które podniesie bezpieczeństwo chorych i komfort ich leczenia - podkreśla dr Marta Gnatowska-Kowalczyk, lekarz kierujący Oddziałem Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Wymieniono również instalacje i rozbudowano sieć komputerową. W trosce o najwyższe bezpieczeństwo pacjentów w oddziale anestezjologii i intensywnej terapii zainstalowano system monitorowania i analizowania danych o stanie pacjenta.

Sprzęt do hipotermii, 12 łóżek anestezjologicznych z materacami przeciwodleżynowymi, 12 kardiomonitorów, respiratory stacjonarne i transportowe, aparat do wykonania ciągłej terapii nerkozastępczej, bronchofiberoskopy, pompy infuzyjne, defibrylatory, wideolaryngoskop, koce- ogrzewacze – to tylko niektóre nowoczesne urządzenia, w które jest wyposażony Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Ponadto na Oddziale wprowadzono system kontroli dostępu: przy użyciu kart chipowych rejestrowane jest każde wejście i wyjście personelu medycznego.  Do OAIT trafiają chorzy po skomplikowanych zabiegach operacyjnych, po urazach wielonarządowych, ze schorzeniami internistycznymi, neurologicznymi i niewydolnością oddechową. Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii powstał w 1982 roku i do tej pory przyjmowano tutaj ok. 300 pacjentów rocznie i wykonywano ok. 7 tys. znieczuleń.

 

 

  

CMS by Quick.Cms