Ladowanie zdjec

Rozbudowa SOR-u jest konieczna

2018-10-11 17:14

Rozbudowa SOR-u jest zadaniem priorytetowym dla dyrekcji „Żeromskiego”. Na oddziale brakuje miejsca zarówno dla pacjentów, jak lekarzy, ratowników, by godnie opiekować się chorymi. Nie ma też warunków na zorganizowanie dodatkowych stanowisk lekarskich, co w efekcie pozwoliłoby na skrócenie kolejek.

Dlatego już jest gotowa koncepcja powstania nowego pawilonu, w którym znajdzie się SOR. Sale obserwacyjne będą większe, poczekalnia wyposażona w komfortowe  fotele i sofy. Dzięki nowej „przewiązce” Oddział Ratunkowy uda się połączyć bezpośrednio z pracownią diagnostyki obrazowej . Powstanie tu też tzw. „poczta pneumatyczna”, Będą się na nią składały m.in. przezroczyste rury z tworzywa, którymi w specjalnych pojemnikach podróżować mają wyniki badań, próbki wysyłane z oddziałów do laboratorium. Personel nie będzie musiał pokonywać długich korytarzy, by dostarczyć na miejsce przeznaczenia próbki do badań. Wystarczy, że pielęgniarka zapakuje je do specjalnej tuby i całość umieści w stacji nadawczo-odbiorczej.

Na razie Szpital zgłosił inwestycję do zadań priorytetowych, które Gmina Kraków przewiduje realizować w kolejnych latach. Czy znajdą się pieniądze w budżecie miasta na rozbudowę SOR-u?

  

CMS by Quick.Cms