Ladowanie zdjec

Szpital zmienia się na korzyść pacjentów

2018-10-11 17:08

Za trzy miesiące zakończy się remont Ginekologii Operacyjnej i Patologii Ciąży w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie, zaś już w listopadzie br. rozpoczyna się kolejny etap modernizacji lecznicy: po raz pierwszy od 65 lat wyremontowane gruntownie zostaną oddział Dermatologiczny i Obserwacyjno-Zakaźny. Inwestycję finansuje Miasto, z budżetu Gminy Kraków przeznaczono na ten cel ponad 28 mln zł, pozostałe 20 mln zł pochodzi z dotacji unijnych. 

Już w grudniu br. pacjentki Oddziału Ginekologiczno – Położniczego trafią do odnowionych sal o najwyższym standardzie.  Aktualnie trwa tu wymiana instalacji i budowa ścian działowych, następnie odbędzie się  położenie wylewek, posadzek i malowanie ścian. Na razie prace odbywają się zgodnie z planem.

Warto zaznaczyć, że na ginekologię w „Żeromskim” trafia rocznie ponad 5 tys. kobiet, w tym ponad 2 tys. pań decyduje się tu na poród. 

Nowy parking i kolejne remonty

To nie koniec tegorocznych inwestycji w „Żeromskim”. 2 mln 700 tys. zł z budżetu Miasta Krakowa przeznaczono także na remont apteki szpitalnej. Farmaceuci rozpoczną pracę w odnowionych warunkach pod koniec 2018 r.

Kolejny etap remontu Szpitala rozpocznie się już niebawem- w listopadzie br. i potrwa do maja 2019 r. Po raz pierwszy od momentu powstania gruntownie i całościowo wyremontowane zostaną oddziały: dermatologiczny i obserwacyjno-zakaźny. Będą wymienione wszystkie instalacje: elektryczna, gazów medycznych, pacjenci będą się leczyć w komfortowych warunkach i mieć do dyspozycji nowoczesne wyposażenie.

W trakcie przygotowania jest też nowy parking na terenie „Żeromskiego”. Pacjenci, przyjeżdżający na badania i konsultacje, często nie mają miejsca do zaparkowania samochodu. Stąd pomysł na zbudowanie tzw. zielonego parkingu na ok.80 miejsc postojowych. W grudniu br. powinien być oddany do dyspozycji pacjentów

Ponadto nieprzerwanie od kilku miesięcy ekipy budowlane ocieplają budynki szpitalne i wymieniają okna, zakończenie termomodernizacji zaplanowane jest na połowę 2019 r. Ocieplenie budynków pozwoli na zmniejszenie wydatków na ogrzewanie w sezonie grzewczym oraz spełnienie najnowszych wymogów sanitarnych, epidemiologicznych i przeciwpożarowych.

Zakończenie ostatniego etapu prac ( rozbudowa Oddziału Neurologii, Pediatrii i SOR-u, remont II Interny i Chirurgii Dzieci) planuje się  na grudzień 2020 r.

Czas remontu to też niestety czas utrudnień, zwłaszcza że szpital musi przyjmować na bieżąco pacjentów. Poszczególne oddziały są przenoszone do innych.– Staramy się organizować życie szpitala w ten sposób, by chorzy w jak najmniejszym stopniu odczuli intensywne prace ekip budowlanych. „Żeromski” się zmienia ,wreszcie uda się zapewnić pacjentom nie tylko fachową opiekę medyczną, ale także godne warunki i komfortowy pobyt na wszystkich oddziałach! - informuje dr n. med. Jerzy Friediger, dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. S. Żeromskiego

 

  

CMS by Quick.Cms