Ladowanie zdjec

Uwaga! Upały!

2017-07-31 11:53

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMiGW w Krakowie prognozuje aż do soboty, 5 sierpnia upalne dni. Termometry w trakcie dnia będą wskazywać maksymalnie od 30 do 33 st. C. Co więcej, we wtorek, środę i czwartek temperatura w naszym regionie może wynieść od 34 do 37 st. C. Upalne będą także noce - z temperaturami minimalnymi od 20 do 22 st. C.

Ostrzeżenie IMiGW obowiązuje aż do godz. 20:00 w sobotę, 5 sierpnia. Synoptycy nie wykluczają, że okres ważności ostrzeżenia zostanie przedłużony.

Podczas upałów najgorszy czas dla organizmu przypada między godz. 10:00 a 16:00. Seniorzy oraz dzieci, czyli osoby najbardziej narażone na negatywne skutki upału, w miarę możliwości, powinni w tym czasie unikać przebywania na słońcu. Wszystkie osoby narażone na dłuższy kontakt z promieniami słonecznymi powinny mieć nakrycie głowy (kapelusz, czapka z daszkiem). Warto pamiętać o okularach przeciwsłonecznych. Trzeba też zapewnić organizmowi przynajmniej 2 litry wody dziennie. W razie przegrzania, odczuwania zawrotów głowy, konieczne jest przeniesienie się w chłodne miejsce i nawodnienie organizmu. Jeśli objawy nie ustępują,  należy zgłosić się do lekarza. 

CMS by Quick.Cms