Ladowanie zdjec

Zaczytana Biblioteka na Otolaryngologii

2019-04-08 22:29
 
Na oddziale otolaryngologii w "Żeromskim"  od dzisiaj można wypożyczyć, albo nawet zabrać książkę do domu.
Kryminały, thrillery polityczne, powieści historyczne, ale też poezja i reportaże podróżnicze: w Zaczytanej Bibliotece zgromadzono tytuły dla czytelników o różnych zainteresowaniach.
- To, że taka półka z książkami od dawna jest potrzebna, świadczy fakt, że kilka godzin przed oficjalnym otwarciem buszowało przy niej mnóstwo pacjentów. Co chwilę też zaglądały pielęgniarki i lekarze- mówi Joanna Soczówka, pielęgniarka oddziałowa otolaryngologii.
Fundatorem biblioteki jest fundacja zaczytani.org, mecenasem zaś firma ARUP. Gościem specjalnym uroczystego otwarcia był Piotr Cyrwus, który wraz z małżonką Mają Berełkowską-Cyrwus rozdali pacjentom książki.
Jest to już druga zaczytana Biblioteka w "Żeromskim", pierwsza powstała na oddziale chirurgii dzieci.

Zaczytane Biblioteki to szczególne miejsca, które powstają w szpitalach w całej Polsce. Każda z nich to furtka do świata bajek i wyobraźni dla małych pacjentów Zarówno dzieci, jak i dorośli podczas pobytu w szpitalu, potrzebują chwili w oderwaniu od trudnej rzeczywistości. Fundacja Zaczytani.org stara się zapewnić im taką możliwość.

Wyjątkowo cechą Zaczytanych Bibliotek jest również to, że pacjenci mogą zabierać książki do domu. Fundacja Zaczytani.org może stale uzupełniać szpitalne biblioteki, dzięki temu, że książki pochodzą z Wielkiej Zbiórki Książek. Podczas tegorocznej edycji mieszkańcy całego kraju przekazali ponad pół miliona książek.

Fundacja Zaczytani.org prowadzi również program bajkoterapii. Wolontariusze Fundacji  codziennie odwiedzają szpitale dziecięce w 7 największych miastach w Polsce. W Krakowie czytają dzieciom w:

  • Szpitalu Specjalistycznym im. S. Żeromskiego
  • Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II

Zapraszamy do udziału w otwarciu i krótkim briefingu prasowym:

8 kwietnia godz.14

Szpital Specjalistyczny im. S. Żeromskiego w Krakowie, Osiedle Na Skarpie 66, Oddział Otolaryngologiczny

 

O Fundacji Zaczytani.org:

Zaczytani od 2013 roku promują czytelnictwo i edukację społeczną poprzez prowadzenie Wielkiej Zbiórki Książek i otwieranie bibliotek na oddziałach szpitalnych. Od dwóch lat wolontariusze Fundacji codziennie pojawiają się w szpitalach, czytają dzieciom książki i prowadzą bajkoterapię. Aby podziękować mieszkańcom, którzy przekazują swoje książki w czasie Wielkiej Zbiórki Książek Fundacja Zaczytani.org ustawia miejskie meble – ławki w kształcie otwartych książek. Każda ławka jest niepowtarzalna, zaprojektowana przez artystę. Część ławek na swoich ambasadorów: znanych aktorów, ludzi kultury i sztuki.

 

https://gazetakrakowska.pl/krakow-w-szpitalu-im-zeromskiego-cyrwus-uruchomil-biblioteke/ga/c1-14032033/zd/34993445

https://twojezdrowie.rmf24.pl/aktualnosci/news-piotr-cyrwus-rozdawal-ksiazki-pacjentom-krakowskiego-szpital,nId,2926702 

CMS by Quick.Cms