Ladowanie zdjec

Zrób bezpłatną cytologię

2017-05-15 13:23

Jak zawsze w pierwsze wtorki miesiąca zapraszamy wszystkie krakowianki w wieku 25-59 lat  na bezpłatne badanie cytologiczne. 5 lutego br. w godz.12.00-14.00 zbadamy każdą osobę, która zgłosisię do naszej poradni ginekologicznej.

 Zgłosić się należy do poradni ginekologicznej w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie (os. Na Skarpie 66, 31-913 Kraków).
Cytologię wykonujemy za darmo i bez skierowania w ramach populacyjnego programu profilaktyki i wczesnego wykrywania raka szyjki macicy. Kwalifikują się do niego panie, które nie miały wykonanej cytologii  w ciągu ostatnich trzech lat, są ubezpieczone w NFZ i spełniają kryteria wiekowe: 25- 59 lat.
Na badanie zgłaszać się należy z dowodem osobistym.

Wszelkie szczegóły pod nr tel. 12 622 94 17 (nasi pracownicy odpowiedzą na każde pytanie w godz. 8-13)

Cytologia to bezpieczne i bezbolesne badanie. Pozwala na wykrycie nie tylko wczesnych postaci raka szyjki macicy, ale także stanów, które nie leczone mogą doprowadzić do powstania nowotworu. Rak szyjki macicy jest bardzo podstępny i w pierwszym okresie przebiega bez niepokojących objawów. Jego rozpoznanie jest możliwe tylko dzięki cytologii.

Każda kobieta powinna wykonać cytologię co trzy lata, jeśli lekarz nie zaleci inaczej. W Polsce każdego roku na raka szyjki macicy zapada 4 tys. kobiet (10 dziennie).Połowa z nich umiera dlatego, że zbyt późno zgłosiły się do lekarza. 

CMS by Quick.Cms