Zobacz Szpital (nie)znany

W sierpniu br. organizowaliśmy dzień otwarty dla fotografów. Efektem tej akcji jest wystawa fotograficzna składająca się z  17 zdjęć – można je zobaczyć w „Żeromskim”. Ale chcielibyśmy podzielić z Państwem bogactwem, które pozostawili fotografowie. Autorzy pędzili po szpitalu, wszędzie gdzie mogli, aby znaleźć ciekawe ujęcie, niebanalny temat, poruszającą historię.

„Otwarcie” wszystkich oddziałów, w tym bloku operacyjnego,

Mamy kolejną bibliotekę

W środę 4 grudnia o godz.13.30 Fundacja Zaczytani.org razem z mecenasem – Alior Bankiem – uroczyście otwiera kolejną Zaczytaną Bibliotekę. Stanie ona na oddziale Pediatrii w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego. Gość Specjalny i ambasador Zaczytanych –  Kabaret Młodych Panów przeczyta dzieciom pełną humoru, ale też wzruszeń opowieść „Proszę mnie przytulić”. Na dzieci czekają też warsztaty plastyczne o tematyce oraz zajęcia edukacyjne związane oczywiście z literaturą.

Nie żyje dr n.med. Irena Weiner

Dr n.med. Irena Weiner, wieloletnia lekarka Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie, jedna z milionów Polaków wywiezionych przez władze radzieckie do Kazachstanu, zmarła 12 listopada 2019 r. w Krakowie. Była to niezwykła kobieta. Zmęczona wojną, pracą, kłopotami, potrafiła zająć się problemami innych, bezinteresownie im pomagać. Swoją pogodą ducha, siłą mogłaby podzielić się z wieloma.

„Ludwiczek” dla dr n.med. Małgorzaty Woś

 

Podsumowaniem 20-letniej działalności stowarzyszenia była Gala Jubileuszowa Stowarzyszenia Nadzieja zorganizowana na terenie Hali 100-lecia Cracovii. Podczas uroczystości wręczono Nagrody Ludwiczek Stowarzyszenia Nadzieja. Kapituła Ludwiczka uhonorowała Ludwiczkiem m.in. 2019  prof. Jacka Majchrowskiego Prezydenta Miasta Krakowa, Pana Mieczysława Kozłowskiego wieloletniego Dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie, Panią oraz dr n.

2019.noworodek w 2019 roku

Kubuś Gucwa jest 2019. noworodkiem urodzonym w 2019 roku. Przyszedł na świat w „Żeromskim” 6 listopada o godz.18.20. Dbał o kondycję w brzuchu mamy, nie przejadał się, bo urodził się z idealną wagą – 3410 kg, zaskoczył też swoich bliskich bujną czupryną!

Kubuś jest pierwszym synem Natalii i Pawła. Mieszkają w Wawrzeńczycach k.

Dr n. med. Małgorzata Woś – prelegentem na VI Małopolskim Forum Seniora

Szósta, jesienna edycja senioralnej konferencji została poświęcona chorobom związanym ze wzrokiem, problemom urologicznym, zespołowi słabości, szkodliwości cukru i temu, co powinno się znaleźć na talerzu seniora.

Ponad 500 nestorów wzięło udział w VI edycji Forum Seniora zorganizowanej przez redakcję „Dziennika Polskiego”. Tym razem emeryci, którzy pojawili się na dedykowanym im spotkaniu w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego,

Szczepimy!

Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie zaprasza na bezpłatne szczepienia dla dzieci przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV); zakażeniom meningokokowym i pneumokokowym, realizowane w ramach Programu Profilaktyki Zdrowotnej w zakresie szczepień dzieci
zamieszkałych na terenie Krakowa  finansowanego z budżetu Miasta Krakowa. Informacja i zapisy do programu prowadzone są w Poradni Chorób Zakaźnych Dzieci w czwartek w godz.

Zobaczyć „Szpital znany i nieznany”

Z okazji 65-lecia „Żeromskiego” 6 listopada br. w Holu Kamiennym w Urzędzie Miasta Krakowa otwieramy wystawę pt. „Szpital znany i nieznany”.

Wystawa składa się z kilkunastu zdjęć wykonanych w trakcie dnia otwartego dla fotografów ( sierpień 2019 r.). Autorzy pędzili po szpitalu, zajrzeli wszędzie gdzie mogli, aby znaleźć ciekawe ujęcie, niebanalny temat i dobre światło.

Dr n.med. Jerzy Friediger uhonorowany najwyższym odznaczeniem Polskiego Towarzystwa Lekarskiego

Dr n.med. Jerzy Friediger, szef „Żeromskiego” otrzymał medal Medal Gloria Medicinae.

Jest to najwyższe wyróżnienie przyznawane przez Polskie Towarzystwo Lekarskie lekarzom za ofiarną służbę ludziom, za najwyższy szacunek dla zdrowia i życia ludzkiego, za sumienne i godne wykonywanie sztuki leczenia, za podtrzymywanie honoru i szlachetnych tradycji stanu lekarskiego, za tworzenie nieprzemijających wartości dla dobra Polskiego Towarzystwa Lekarskiego.

Szpital ma swojego „Wyspiańskiego”

Przez ponad miesiąc Fundacja „Obraz w pigułce” sprawdzała, jak to jest być jak Wyspiański. W edycję upamiętniającą 150. urodziny artysty zaangażowały się dzieci i dorośli z różnych środowisk. Nie zabrakło także znanych twarzy i obcokrajowców. Było bardzo inspirująco! 23 października zapraszamy uroczysty wernisaż na zakończenie edycji w naszym Szpitalu.

Okazało się, że Wyspiańskim chciał być praktycznie każdy!

Font Resize
Contrast