Dzielicie się z nami sercem i chlebem

18 marca 2020 r. Kolejny dzień epidemii COVID 19 i wiele wiele darów od Państwa.

Dzielicie się z nami sercem i chlebem. DZIĘKUJEMY!

Dla nas Państwa pomoc to nie symboliczny gest, lecz realne wsparcie, mocny zastrzyk, który pozwala na kolejny dzień funkcjonowania Szpitala. Zamawiamy w hurtowniach fartuchy, maseczki, rękawice i inne środki ochronne, ale dostawy są albo opóźnione, albo znacznie okrojone. Pomoc z Ministerstwa Zdrowia jest raczej minimalna. Niezawodni pozostają TYLKO ludzie dobrej woli, którzy chcą nam pomagać w niezwykle trudnej dla wszystkich

sytuacji.

Władysław Kosiniak – Kamysz, poseł na Sejm, skoordynował dla nas zbiórkę niezbędnych materiałów; aktywnie w nią się włączył także Łukasz Pankiewicz, właściciel Gabinetu Weterynaryjnego Vet 4 U w Wieliczce. Efekt: setki maseczek ochronnych i kombinezonów barierowych, których szczególnie nam brakuje. Dziękujemy!

Dostaliśmy także 100 l mydła antybakteryjnego, kilka pojemników z płynem dezynfekcyjnym. Soczki, batoniki, chusteczki, środki do higieny osobistej, woda – mamy pełne zabezpieczenie dla izolowanych Pacjentów dzięki Państwu! Max grill z Nowej Huty przywiózł aż 300 l wody! Dziękujemy!

Pani Katarzyna Kłopotowska z Krowodrzy sama przygotowała 50 (!!!) obiadów dla personelu Oddziału Intensywnej Terapii i Anestezjologii oraz II Interny. Catering Almond karmi pracowników Oddziału Chorób Wewnętrznych. Od poniedziałku cały personel oddziałów zakaźnych otrzymuje obiady z RestauracjeRodzinne.pl. Lekarze, pielęgniarki z tej pierwszej linii frontu, czyli oddziałów zakaźnych mają zapewnione posiłki przez najbliższy miesiąc. Dziękujemy!

Ogromną niespodziankę i frajdę nam przygotowały Gospodynie Wiejskie z Gdowa wraz z wójtem Gdowa – Zbigniewem Wojasem. Przesłali nam pyszne cebulaki, drożdżówki, a nawet prawdziwe wiejskie chleby. Pielęgnia

rki kroiły te olbrzymiaste pajdy chleba i płakały z wzruszenia. Dziękujemy!

Telefony z zapytaniami jakie mamy największe potrzeby nie milkną, nasze skrzynki mailowe są przeładowane. Serwer jest tak przeciążony, że sami nie jesteśmy w stanie opublikować aktualności na stronie. Interesujecie się Państwo potrzebami, sytuacją w szpitalu i jest to dla nas bezcenne. Bo wiemy, że jesteście z nami w tej trudnej walce.

Dziękujemy także za wpłaty na konto Szpitala na zakup sprzętu, który jest niezbędny w opiece nad pacjentami z COVID19.