Ladowanie zdjec

Projekt "Ławeczka": pacjenci mogą odetchnąć od szpitalnycyh sal

2018-07-05 12:45

Dzięki pomocy dobrych ludzi pacjenci Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie mogą odetchnąć od szpitalnych sal. Na patio i wokół „Żeromskiego” pojawiło się dziesięć nowych stylowych ławeczek, na których chorzy odpoczywają, czytają, cieszą się słońcem i zielenią. Ławki dostaliśmy w darze od Jana Barana, właściciela restauracji „Pod Baranem”  i radia RMF FM.

- Lato w pełni, po południu, gdy już jest  po zastrzykach, kroplówkach,  człowiek marzy przynajmniej na chwilę wyjść z oddziału, trochę się przespacerować,  posiedzieć na ławeczce  – mówi Rafał Basista, jeden z pacjentów. -  To miłe, że jest taka możliwość – dodaje.

Ławki to też miejsce spotkań chorych z rodzinami i przyjaciółmi.

-Odwiedziny są znacznie przyjemniejsze i sympatyczniejsze, gdy rozmawiamy z mężem w cieniu drzew na ławeczce, a nie na łóżku szpitalnym- zaznacza Anna Król. – Brzmi banalnie, ale wokół są kwiaty, zieleń, ptaszki ćwierkają – serce rośnie, chce się żyć. Wiem to, bo leżę w szpitalu już tydzień – podkreśla Rafał Basista.

Dary

W „Żeromskim”, owszem, były, ławki, ale stare, wielokrotnie remontowane i  brakowało dla wszystkich chętnych.  Postanowiliśmy poprosić o pomoc w zakupie nowych.

Jedna prośba i od razu otrzymaliśmy kilka odpowiedzi: „Tak!”

Cztery ławki dostaliśmy w darze od radia RMF FM, trzy zakupił pan Jan Baran, właściciel restauracji „Pod Baranem”.

- O czym to mówić? Jeśli ktoś prosi o wsparcie, trzeba pomagać i tyle – zauważa Marek Balawajder, dyrektor działu informacji radia RMF FM. Wtóruje mu Jan Baran. - Cieszę się, że mogłem sprawić przyjemność tym, którzy muszą się leczyć – mówi Jan Baran.

Dobro zawsze niesie inne dobro. Do akcji przyłączył się także Marcin Fiema, właściciel firmy Fiemar, który wykonywał dla „Żeromskiego” ławki i „dorzucił” od siebie jeszcze jedną ławkę i apteka Galen, która mieści się w szpitalu.

Dziękujemy za prezenty!

 

  

CMS by Quick.Cms