Ladowanie zdjec

Prosimy o głosy na windę

2018-04-05 15:21

Wystartowała kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego. Na razie trwa weryfikacja projektów. Mamy nadzieję, że projekt "Winda dla chorych" przebrnie przez formalne sito i zakwalifikuje się do projektów BO 2018. prosze trzymac kciuki i w okresie od 16 do 30 czerwca oddać głos na "Windę".

Szpital im. Żeromskiego jest jedynym szpitalem w Krakowie, który nie jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, starszych i pacjentów z urazami nóg. Muszą oni pokonywać schody, żeby trafić na pierwsze piętro, gdzie mieszczą się oddziały i pracownie diagnostyczne.
Widok skaczących po schodach ludzi na jednej nodze jest absurdalny i smutny. Pacjenci zasługują na godne warunki, zwłaszcza w momencie bólu i cierpienia, z którym trafiają do szpitala. Winda pozwoli na bezproblemowe poruszanie się po szpitalu, zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu chorych podczas pobytu w szpitalu.
Trudna sytuacja urazu czy choroby będzie łatwiejsza do zniesienia, ocena placówki medycznej też powinna dzięki temu być lepsza.
Pacjentami szpitala im. Stefana Żeromskiego są mieszkańcy wszystkich dzielnic Krakowa.
W ramach projektu ma zostać zakupiony i zamontowany szyb windowy zewnętrzny na oddziale ratunkowym, z którego mogą korzystać wszyscy pacjenci szpitala. Korzystając z windy dotrą na wszystkie oddziały szpitalne oraz do pracowni diagnostycznych.
Winda będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. 

CMS by Quick.Cms