Ladowanie zdjec
RSS

Witamy na stronie Szpitala Specjalistycznego im. S. Żeromskiego

1970-01-01 01:00

Misją Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie jest zapewnienie każdemu pacjentowi kompleksowej opieki zdrowotnej na wysokim poziomie jakości przy zastosowaniu  skutecznych metod diagnostycznych i terapeutycznych oraz efektywnym wykorzystaniu zasobów Szpitala.

 

 • Remont w Szpitalu

  W czerwcu br. rozpoczynamy remont Pawilonu A1, w którym mieszczą się Oddziały: Chorób Wewnętrznych I, Chorób Wewnętrznych III i Otolaryngologiczny. Realizujemy świadczenia w tym samym zakresie. Dołożymy wszelkich starań, by nie ograniczać liczby przyjmowanych pacjentów.

  Plan inwestycji zakłada rozpoczęcie prac 1 czerwca br i zakończenie- 30 listopada br.

 • Konkurs plastyczny "Mój najpiękniejszy sen"

  Organizujemy konkurs plastyczny "Mój najpiękniejszy sen". Skierowany jest do naszych małych Pacjentów w wieku od 3 do 14 lat. Prace mogą byc wykonane w dowolnej technice. Czekamy na nie do 30 maja br; 31 maja jury oceni prace, a 1 czerwca  - w Dniu Dziecka planujemy uroczyście wręczyć zwycięzcom nagrody.

  Prace wykonane podczas pobytu w Szpitalu można zostawiać w dyżurkach pielęgniarskich i p. 9 w holu głównym Szpitala. Można także je wysłać pocztą na adres: os. Na Skarpie 66, 31-913 Kraków, z dopiskiem "konkurs plastyczny".

  Zachęcamy do udziału! Czekają atrakcyjne nagrody!

   

 • Proteza w moim biodrze

  Czy każdy senior musi się liczyć z tym, że w pewnym momencie czeka go wymiana stawu biodrowego; dlaczego staw kolanowy i biodrowy są najbardziej narażone na choroby zwyrodnieniowe - na te i inne pytania w specjalnym dodatku Gazety Krakowskiej pt.  "Ortopedia i Rehabilitacja " odpowiada dr Paweł Skowronek

 • Ruch jest potrzebny każdemu z nas

  O tym, dlaczego tak ważne jest sadzenie kwiatów w ogródku, po co chodzić do kościoła, tylko tego, który znajduje się nieco dalek, i wreszcie dlaczego warto wypić dobra kawę w kawiarni,a nie w domu- lek.med. Andrzej Wiśniewski, lekarz chorób wewnętrznych, hipertensjolog, kierujący II Oddziałem Chorób Wewnętrznych.

 • Aktywizujemy Seniorów

  Wspólnie z instruktorami z Parku Wodnegow Krakowie postanowiliśmy aktywizować Pacjentów w podeszłym wieku. Z myślą o osobach starszych wystartowaliśmy z pilotażowym programem "Aktywny Senior". Dzięki nowej inicjatywie powstałej we współpracy z Parkiem Wodnym pacjenci "Żeromskiego" otrzymają zaproszenie za symboliczną złotówkę na wizytę w Wellness Club i skorzystanie z dowolnej formy zajęć oferowanych przez Klub w ramach programu "Aktywny Senior". To m.in. Aqua Senior, Pilates Senior, Joga Senior, Gimnastyka Senior, Taniec Senior.

   

 • Panie chcą rodzić w naszym Szpitalu

  Nasza porodówka w opinii wielu mam jest najlepszą w Małopolsce. Zajęliśmy piewrsze miejsce w plebiscycie małoposlkich szpitali zorganizowanym przez stowarzyszenie "Obywatel Mama". W rankingu oceniano jakość opieki okołoporodowej w 28 lecznicach w województwie.

 • Dr Kazimierz Makoś - "Samarytaninem Roku"

  Dr n. med. Kazimierz Makoś - ordynator Oddziału Chorób Wewnętrznych I w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie został jednym z laureatów ogólnopolskiego plebiscytu "Samarytanin Roku". Statuetki przyznano po raz dwunasty osobom, które bezinteresownie pomagają ubogim, chorym i niepełnosprawnym. Pomysłodawcą plebiscytu jest o. Stanisław Wysocki, założyciel wolontariatu św. Eliasza w Krakowie. Gala odbyła się w auli JP2 w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

 • Fakty o zdrowiu, które warto znać

  Razemdlazdrowia.pl - to poradnik elektroniczny, który zawiera najbardziej aktualne informacje pomagające pacjentom poruszać się w systemie opieki zdrowotnej. Skorzystaj z porad, jeśli chcesz się dowiedzieć jak szybko i skutecznie znaleźć pomoc medyczną, nawet w nocy czy święta, jakie są zasady zapisywania się na listy oczekujących, jakie są prawa pacjenta. Autorzy przestrzegają również przed powszechnymi pułapkami ochrony zdrowia.

 • Zagraniczne praktyki w "Żeromskim"

  12 studentów z całego świata, m.in. Wielkiej Brytanii, USA, Australii i Tajlandii w czerwcu br. przyjadą do Szpitala na praktyki w ramach międzynarodowego projektu Gap Medics. Przez dwa miesiące będą się przyglądać codziennej pracy lekarzy i pielęgniarek na poszczególnych oddziałach. Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego jest pierwszym w południowej Polsce, który realizuje pilotażowy program.

 • Mamy nowy artroskop

  Szpital wzbogacił się o  nowoczesny artroskop. Sprzęt przekazała Szpitalowi Fundacja Leczenia Urazów i Schorzeń Narządów Ruchu. 

  Koszt urządzenia wynosi 170 tys. zł. To kolejne urządzenie, które ufundowała Fundacja.

 • Osoby bez krtani znowu mają głos

  Dla nich mowa jest złotem. Milczenie to zaś wyjątkowo wysoka cena, jaką w nierównej walce ze złośliwym nowotworem musieli zapłacić za życie. By wspólnie cieszyć się każdym odzyskanym słowem, stworzyli Krakowskie Stowarzyszenie Laryngektomowanych. O jego członkach - reportaże w "Dzienniku Polskim" i "Tygodniku Powszechnym".

 • Wirusy podróżują samolotami

  Mimo wielu metod leczenia lekarze wciąż nie panują nad wirusowym zapaleniem wątroby. Dlaczego? - opowiada w specjalnym dodatku "Choroby zakażne" dr Barbara Postawa--Kłosińska, ordynator Oddziału Obserwacyjno- Zakażnego w naszym Szpitalu. Szczegóły w załączniku.

 • Dr Lidia Stopyra mówi "nie" ospa party

  Dlaczego nie wolno lekceważyć ospy, po co szczepić dzieci i czy warto szykować się na ospa party - o tym i nie tylko opowiada dr Lidia Stopyra, specjalista pediatrii i chorób zakażnych w naszym Szpitalu, w wywiadzie dla Gazety Krakowskiej

 • Lekarze, którzy mają iskrę Bożą

  W jubileuszowym dodatku "Dziennika Polskiego" ukazał sie tekst o lekarzach niezwykłych, którzy przekraczają granice. Nie udają cudotwórców, ale czasem udaje im się przechytrzyć śmierć i chorobę. W gronie wyróżnionych znalazł się dr Piotr Morawski, otolaryngolog z naszego Szpitala.

   

   

 • Rodzić po angielsku/ To give birth in English

  Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego w Krakowie otwiera szkołę rodzenia dla obcokrajowców. Jest to pierwsza szkoła w Małopolsce, w której zajęcia będą się odbywać w języku angielskim. Początek kursu: 21 października o godz. 17.30. Zapisy telefoniczne u położnej koordynującej Szkołę Rodzenia Justyny Koper pod numerem telefonu 721 164 37 od poniedziałku do piątku po godz. 16.

   

  Welcome to Antenatal Classes in English. Żeromski Municipal Hospital is a first onewhich offers for English-speaking parents in Cracow. We start on 21st of October at 5.30p.m. Duration: six weeks. We meet every Tuesday from 5.30 p.m. to 7.30 p.m. It lasts 2 hours. Call us to get more information: 721 164 377

 • Podziękowanie dla Personelu Oddziału Chorób Wewnętrznych I

 • Grypa AH1N1: czy się bać?

  Według Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego tylko w pierwszym tygodniu lutego w Polsce odnotowano ponad 150 tysięcy przypadków zachorowań lub podejrzeń zachorowania na grypę. A szczyt zachorowań dopiero przed nami! Eksperci przewidują, że dojdzie do niego na przełomie lutego i marca.

  O zgrożeniach związanych z wirusem AH1N1,objawach i przebiegu choroby opowiada w rozmowie w  "Gazecie Krakowskiej" oraz na antenie radia RMf FM -  dr Barbara Postawa-Kłosińska, ordynator Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego.

 • Pączki dla Pacjentów

  Niby mały gest: poczęstować w Tłusty Czwartek pacjentów pączkami. Ale ten mały gest sprawił wiele radości chorym przebywającym w Szpitalu, zwłaszcza tym starszym i samotnym.

  Dziękujemy Państwu Pieprzyca i Rachwał, właścicielom piekarni w Krakowie i Niepołomicach za te miłe chwile i małe, ale zarazem wielkie gesty. I oczywiście, szczególne podziękowania za pyszne pączki, które dostaliśmy bezpłatnie..

   

 • 11 lutego - Światowy Dzień Chorego

  11 lutego w Kościele katolickim po raz 24. obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. Ma on uwrażliwić wiernych na wartość ludzkiego cierpienia i zachęcić do wspierania chorych oraz tych, którzy im służą. Z tej okazji w wielu szpitalach,a również i Naszym - odprawiane są okolicznościowe msze św. w intencji chorych.

   

 • Noworoczne bliźniaki 2016

  Pierwsza na świat przyszła Emilka, więc i do jedzenia budzi się jako pierwsza. Jej młodszy o sześćdziesiąt sekund brat Igor je piętnaście minut później. Noworoczne bliźniaki urodzone w Szpitalu 1 stycznia o godz.20.50 są wyjątkowo grzeczne i zdyscyplinowane.

 • Pierwsza krakowianka w 2016 roku

  Dokładnie pięć minut po północy przyszła na świat Oliwka Różycka. To pierwsze dziecko, które urodziło się w 2016 roku w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie.

  Dziewczynka waży aż 4,120 kg, ma 57 centymetrów wzrostu i uroczą czuprynkę na głowie. Krakowianka z krwi i kości, bo rodzice pochodzą ze stolicy Małopolski.

   

 • Prezenty dla małych pacjentów

  Dzięki pomocy nowohucian i kilku firm z Krakowa Piotr Ronduda, przedsiębiorca z Krakowa, przygotował dla małych pacjentów 65 paczek świątecznych. Ponadto zaopatrzył szpitalne świetlice w gry planszowe, puzzle, zabawki, pluszaki, książki, bajki. Dzieci przebywając na oddziałach, na pewno nie będą się nudzić, bo nowych atrakcji – dzięki inicjatywie pana Piotra -  nie zabraknie.

  - Jest to pierwsza moja akcja na rzecz „Żeromskiego”, dlatego cieszę się, że był tak spory odzew ze strony mieszkańców, przedsiębiorców na nasz apel- mówi Piotr Ronduda. - Nie spodziewałem się tak wielkiego zainteresowania. Warto angażować się i pomagać sobie. Mam nadzieję, że to nie ostatnia nasza akcja – kwituje.

  Dzieci, które akurat przebywały w szpitalu, nie kryły zaskoczenia. Ale i radość ich była wielka, gdy każdy nich dostał imienny prezent.

  - To był niezwykle miły moment – cieszy się mama Ani. - Dziękujemy, że ktoś pomyślał o nas – dodaje.

 • Warsztaty ozdób świątecznych

  Aniołki ze sztucznych kwiatów i dzwoneczki ze sreberka zawisły na kroplówce, grzybki z rolek do ręcznika papierowego ustawiono na szafeczkach przy łóżkach szpitalnych. Zrobiło się świątecznie i kolorowo. A wszystko za sprawą warsztatów ozdób choinkowych, które zorganizowano dla małych pacjentów w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. Pomysłodawcą jest mama jednej z pacjentek, która miała operację na Oddziale Chirurgii Dzieci.

  - Opieka medyczna nad moim dzieckiem była na najwyższym poziomie, chciałam więc dać coś od siebie innym małym pacjentom. Stąd pomysł o warsztatach. Świetnie się bawimy,a jest to szczególnie ważne, które muszą teraz być w szpitalu – mówi pani Diana. 

CMS by Quick.Cms