Kamera zmierzy temperaturę

Profesjonalna kamera termowizyjna wraz z oprogramowaniem – dar firmy Hikvision Polska, – zastępuje  w „Żeromskim” tradycyjny termometr. Jest to superurządzenie, które idealnie sprawdza się w czasach pandemii: u wszystkich osób wchodzących do szpitala – zarówno pracowników, jak i pacjentów – precyzyjnie i bezdotykowo kamera sprawdza temperaturę ciała. Jest jest podwyższona, system dość głośno o donośnie zawiadomi o tym dyżurnego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Kamera jest zainstalowana na korytarzu przed SOR-em.

– Kamera termowizyjna z całą pewnością ułatwi nam pracę – cieszy się Łukasz Litwa, szef SOR-u w „Żeromskim”. – Automatyczne zidentyfikujemy osoby, które mogą mieć objawy infekcji zagrażającej zdrowiu naszych pacjentów i pracowników – dodaje.

Kamera umożliwia obserwację rozkładu temperatur w obszarze kilku metrów. Osoby przebywające w obszarze detekcji są widoczne na ekranie komputera – w dyżurce SOR-u. Temperatura, która przewyższa zadany poziom, jest wskazywana w postaci odpowiedniego alertu.

Dziękujemy @HIKVISIONPOLSKA!