Kilka słów o remoncie sal porodowych

Szanowne, miłe Panie,

słów kilka chcemy przekazać Wam o remoncie sal porodowych.

Panie, które u nas rodziły, mogą potwierdzić: sale porodowe „czekają” na lepsze warunki już od dawna. Wreszcie udało się znaleźć pieniądze na ten cel. Wreszcie zapewnimy przyszłym rodzicom w najważniejszym momencie ich życia nie tylko godne warunki, ale i domową atmosferę.

Będą mieli do dyspozycji całkowicie odnowioną Porodówkę i zmodernizowaną salę przeznaczoną do cięć cesarskich. Wszystkie pomieszczenia będą klimatyzowane. Planujemy także zainstalowanie nowej wentylacji. Przy każdej sali porodowej będzie osobna łazienka ( do tej pory była jedna łazienka na cztery sale!).

Zależy nam na stworzeniu nie tylko komfortowych warunków i spełnieniu norm sanitarnych. – Staramy się stworzyć miejsce, w którym kobiety w najważniejszym momencie swojego życia będą się czuły godnie i szczęśliwe – zaznacza Małgorzata Piątkowska – Kowalska, pielęgniarka oddziałowa na Ginekologii i Położnictwie Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie i dodaje, że do tej pory na oddziale, który wygrywał ogólnopolskie akcje „Obywatel mama”, „Rodzić po ludzku”, brakowało nowoczesnych i komfortowych sal. – Ale po remoncie – od marca 2019 r. na oddziale jest pięknie i nowocześnie, teraz kolej na sale porodowe. Chcemy, aby panie miały piękne otoczenie. Naszym marzeniem jest, aby nie patrzyły na białe ściany. Kupimy stylowe fototapety. Będzie estetycznie, domowo, miło i ciepło. Planujemy zakup wanny przeznaczonej do wodnych immersji.

Planowe zakończenie prac jest przewidziane na lipiec 2020 r.

Przepraszamy za niedogodności i prosimy o wyrozumiałość. Porody rodzinne „wrócą” do „Żeromskiego” od razu, gdy będzie taka możliwość.

 

Font Resize
Contrast