Kolejna edycja konferencji „Praktycy Praktykom”

Nasz Szpital po raz siódmy organizuje konferencję : „Praktycy Praktykom: kto pyta – nie błądzi”.

12 czerwca 2019 r., godz. 17.30, Teatr Ludowy w Krakowie, Duża Scena

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Udział w konferencji jest bezpłatny, przysługują trzy punkty edukacyjne.

W razie pytań i szczegółów, rejestracji –  prosimy o kontakt pod nr tel. 12 622 92 47, e-mail: agorska@zeromski-szpital.pl

Potwierdzenie udziału do 10 czerwca br.

Komitet naukowo-organizacyjny Konferencji:

lek.med. Marta Czubaj-Kowal

dr n. med. Małgorzata Woś

dr n. med. Paweł Papież

mgr Anna Górska

Program Konferencji

17.30 – 18.15

Wady refrakcji u dzieci i młodzieży. Czy stanowią istotny problem zdrowotny wieku dziecięcego ?

dr n. med. Małgorzata Woś, Lekarz Kierujący Oddziałem Okulistycznym, Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie

18.15 – 18.25

18.25 – 19.00

Nadwaga i otyłość u dzieci nową epidemią XXI wieku – jak możemy zatrzymać ten niepokojąco wzrastający trend ?

lek. Marta Czubaj-Kowal, Lekarz Kierujący Oddziałem Pediatrycznym
19.00 – 19.10

19.10  – 19.55

Przerost III migdałka u dzieci- kiedy leczyć zachowawczo a kiedy operować? Rola pediatry i laryngologa w podejmowaniu decyzji o adenotomii.

dr n. med. Paweł Papież, Lekarz Kierujący Oddziałem Otolaryngologicznym, Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie
19.55 – 20.05

20.05 – 20.45

Profilaktyka, rozpoznanie i leczenie odry – czy  grozi nam nowa era zachorowań u dzieci ?

lek. Lidia Stopyra, Lekarz Kierujący Pododdziałem Dziecięcym Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego, Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie

20.45 – 21.00

Dyskusja, zadawanie pytań

Udział jest bezpłatny, przysługują trzy punkty edukacyjne.