Ladowanie zdjec
RSS

Witamy na stronie Szpitala Specjalistycznego im. S. Żeromskiego

1970-01-01 01:00

Misją Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie jest zapewnienie każdemu pacjentowi kompleksowej opieki zdrowotnej na wysokim poziomie jakości przy zastosowaniu  skutecznych metod diagnostycznych i terapeutycznych oraz efektywnym wykorzystaniu zasobów Szpitala.

 

 • Położna na medal

  Monika Wójcik, położna ze Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie, została zwyciężczynią ogólnopolskiego plebiscytu „Położna na medal”. Pokonała kilkadziesiąt rywalek z całego kraju. Monika Wójcik jest pierwszą położną z Krakowa, która otrzyma w marcu podczas uroczystej gali główną nagrodę.

 • Nowa sala operacyjna na Otolaryngologii

  "Żeromski" ma nową salę operacyjną. Powstała na Oddziale Otolaryngologicznym za prawie 2 mln zł z budżetu Miasta Krakowa. Wyposażona jest w sprzęt ostatniej generacji. Pierwsze zabiegi - już niebawem.

 • Nowy sprzęt na Oddziale Ratunkowym - Wizualizacja

  Szpital wzbogacił się o nowoczensy sprzęt i aparaturę. Trafi na Oddział Ratunkowy. Zakupy sfinansowano z funduszy europejskich przy wsparciu Gminy Miejskiej Kraków. Całkowity koszt inwestycji - 1 mln 812 tys. zł.

 • Pilotażowe badania w szkołach

  Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego w Krakowie we współpracy z Urzędem Miasta Krakowa realizuje projekt pilotażowy pt. „ Badanie tlenku azotu w powietrzu wydychanym u dzieci klas III szkół podstawowych w Krakowie”. Badania odbywają się w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej UMK „Bądźmy razem w walce o czyste powietrze dla Krakowa”. 

 • Program Profilaktyki Raka Jelita Grubego

  Szpital startuje z realizacją nowego projektu. Zaczynamy nową serię badań kolonoskopowych w ramach Programu Profilaktyki Raka Jelita Grubego u Osób po 50 Roku Życia i z Grup Podwyższonego Ryzyka. Otrzymaliśmy na ten cel dofinansowanie z funduszy unijnych..

  Nasi lekarze będą nie tylko leczyć i badać, ale i edukować. W ciągu dwóch najbliższych lat zorganizujemy ponad 20 spotkań poza Szpitalem, podczas których nasi specjaliści wyjaśnią pacjentom dlaczego kolonoskopia jest tak ważna, rozwieją wszelkie wątpliwości, lęki, wytłumaczą na czym polega badanie i dokładnie opowiedzą o profilaktyce raka jelita grubego.

  W ramach Programu Profilaktyki wykonujemy bezpłatną kolonoskopię.

  Pacjent może liczyć na znieczulenie - przy braku przeciwskazań lekarskich.

  W ramach Programu zwracamy Pacjentowi pieniądze za przejazd na badania i z powrotem.

  Jeśli Pacjent opiekuje się osobą niesamodzielną, to w czasie badań zapewniamy opiekę nad taką osobą w domu. Opieka jest bezpłatna.

   

 • Bagatela zagrała w Szpitalu

  Aktorzy teatru Bagatela zagrali dla małych pacjentów. To była premiera szpitalna spektaklu "O czym marzą kredki".

 • Dzień Otwarty na Oddziale Ginekologiczno - Położniczym

  Dzień Otwarty Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego w Krakowie -tradycyjnie - cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Spodziewaliśmy się 300 uczestników spotkania, przyszłych rodziców przybyło znacznie więcej.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaufanie i przybycie do nas. Tematem spotkania był bezstresowy start w rodzicielstwo: opieka nad noworodkiem, naturalne karmienie. W trakcie Dni Otwartych prowadzone były indywidualne konsultacje i rozmowy z położnymi. Każda osoba, bez względu na godzinę przyjścia do Szpitala, tj. w godzinach 11.00 -13.00,  miała okazję wejść i zobaczyć izbę przyjęć, sale porodowe, Oddział Ginekologiczno - Położniczy, szkołę rodzenia.

   

   

 • Dzień św. Mikołaja w "Żeromskim"

  W  Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego praca wrzała kilka dni. Przyszli cukiernicy piekli na lekcjach i po nich pierniki i ciastka, by 6 grudnia – poczęstować nimi wszystkich pacjentów Szpitala Specjalistycznego im. Stefana  Żeromskiego w Krakowie.  Obdarzyli słodkościami i tych najmłodszych z oddziałów dziecięcych, oraz tych najstarszych, leżących, bardzo schorowanych z oddziałów chorób wewnętrznych. To już druga akcja, gdy młodzież ze szkoły przy ul. Miechowity sprawia, że każdy z naszych pacjentów dostaje słodki prezent w dniu św. Mikołaja.

 • Książki dla małych pacjentów

  Uczniowie Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego w Krakowie zorganizowali zbiórkę książek i przyborów szkolnych dla małychy pacjentów. To nie jest pierwsza akcja, którą realizuje młodzież ze szkoły przy ul. Miechowity. 

 • Nowe poczekalnie:jest komfortowo i przyjemnie

  Oddajemy do użytku naszych pacjentów, komfortowo wyposażone poczekalnie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i sąsiadującą z nią poczekalnię do lekarzy specjalistów.

  Mamy nadzieję, że docenią ją nasi pacjenci. Chcemy, aby wiedzieli,  że zależy nam na ich zdrowiu, ale i na ich samopoczuciu. Chcemy, aby poczuli że troszczymy się o nich, tak jak prywatne kliniki czy hotele dbają o komfort swoich pacjentów-klientów.

 • Rodzicu, nie jesteś sam!

  W Szpitalu wspólnie z Urzędem Miasta Krakowa realizujemyy projekt - :"Rodzicu, nie jesteś sam!". Projekt jest dofinansowany z funduszu UE. Celem projektu jest zaadaptowanie i wdrożenie rozwiązań w zakresie wsparcia młodych rodzin do prawidłowego wypełniania roli opiekuńczo – wychowawczej po urodzeniu dziecka.

 • "Ludowy" czyta bajki

  Zabawa w teatr trwa. W ramach cyklu, który prowadzimy wspólnie z Teatrem Ludowym,  odbyło sie kolejne spotkanie małych pacjentów naszego Szpitala z aktorami krakowskiej sceny. Tym razem małych pacjentów odwiedzili Katarzyna Tlałka i Jan Nosal.

  Było trochę czytania, trochę recytowania, duzo śmiechu i improwizacji.

  Dziękujemy Aktorom za zaangażowanie.

 • Ludowy w "Żeromskim": zabawić się w teatr

  W Szpitalu nie ma sceny, ale to wcale nie przeszkadza aktorom Teatru Ludowego. Dla pacjentów przygotowują fantastyczne przedstawienia, za co dostają zasłużone brawa.

  Wspólnie z  "Ludowym" wymyśliliśmy cykl  "Zabawić się w teatr", w trakcie których aktorzy grają i równocześnie prowadzą warsztaty teatralne. Widzowie podczas przedstawienia zostają aktorami. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę.

  Piotr Piecha, aktor grający na deskach Ludowego, który rozpoczął zabawę w teatr, zrobił furorę w szpitalnej "Strefie Rodzica"  ,a publiczność jeszcze długo nie chciała się rozchodzić, mimo że już był czas na badania i wizyty lekarskie.

  Kolejne spotkanie ze sztuką 9 maja br.

   

 • "Piękne Anioły" wyremontowały świetlicę

  Mali pacjenci, którzy trafiają na oddział dermatologiczny w „Żeromskim”, mają wreszcie porządne miejsce do zabawy i odpoczynku. Dzięki pomocy fundacji „Piękne Anioły” i  firmie Oknoplast udało się wyremontować świetlicę dla dzieci i kompleksowo ją wyposażyć. Wszystko tu jest nowe: drzwi, ściany, podłoga. Wymieniono też meble, a i zabawki, gry, książki – nowiutkie , śliczne, kolorowe czekają na dzieci.

 • 2. życie książki

  W 17 krakowskich szpitalach i ośrodkach pomocy społecznej,w tym także naszym Szpitalu, stanęły nowiutkie regały uginające się od nowości wydawniczych sześciu krakowskich oficyn. To akcja Regał z kulturą, realizowana w ramach cyklu Drugie Życie Książki przez Krakowskie Biuro Festiwalowe – operatora Programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.

  W naszym Szpitalu książki trafią w ręce małych pacjentów z Oddziału Chirurgii Dzieci oraz chorych z Oddziału Dermatologii.

   

   

 • 2017.noworodek w 2017 roku

  Zoja Siadak jest 2017. noworodkiem urodzonym w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie w 2017 roku. Przyszła na świat w poniedziałek 18 września. Zoja to wczesny ptaszek, urodziła się o świcie, o godz. 4.25.

 • Aktorki czytają dzieciom

  Kontynnujemy nasz cykl  "Cały szpital czyta dzieciom". Tym razem ze stosem książek przybyły do nas: Lidia Bogaczówna, aktorka teatru im. J. Słowackiego w Krakowie i Alina Kamińska z Teatru Bagatela.

 • Artterapia dla małych pacjentów

  Batmani, księżniczki, lalki i nawet psy rodzą się... ze zwykłej kuchennej drewnianej łyżki. Przekonali się o tym mali pacjenci Oddziału Pediatrycznego na zajęciach artystycznych zorganizowanych w naszym Szpitalu przez artterapeutkę  Patrycję Styrnę.

  W zajęciach chętnie uczestniczą także rodzice. Wprowadzamy różne techniki artystyczne, które pozwalają dzieciom zabawić się, zapomnieć na chwilę o bólu, chorobie. Jednym słowem, próbujemy pomóc maluchom oswoić szpitalną rzeczywistość, pokonać poczucie izolacji oraz stres towarzyszący chorobie.

  Drewniane łyżki, które były niezbędne w tworzeniu księżniczek i herosów, dostaliśmy od pana Mariusza Słomskiego, właściciela firmy Goldrew ze wsi Ołpiny (pow.tarnowski).

   

 • Będą rodziły w lepszych warunkach

  Odnawiamy sale porodowe na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym. Dzięki wsparciu firm: Intech i Rolmax na oknach w najbliższym czasie będą zamontowane nowe żaluzje. Już w piątek - 17 marca - pojawiły się one w jednej z czterech sal porodowych, kolejne - za kilka dni. Sprawą bezdyskusyjną jest to, że nowe żaluzje poprawiły komfort i wystrój  sal. Mamy nadzieję, odczują to też panie, które będą rodziły w naszym Szpitalu

  Nigdy nie było łatwo o prywatnych sponsorów, a teraz jest jeszcze trudniej. Tym cenniejsza jest bezinteresowna pomoc ze strony prywatnych przedsiębiorców.  Dziękujemy szefom firm  Intech i Rolmax  za chęć pomocy i solidnie wykonaną pracę.

   

 • Chirurdzy z „Żeromskiego” uratowali pacjentom ręce

 • Czy komórki macierzyste ze sznura pępowinowego mogą zastąpić sztuczny staw kolanowy?

  To prowokujące pytanie na ten moment pozostaje bez odpowiedzi. Wydaje się, że pionierska praca, która odbywa się w polskich laboratoriach niesie nadzieję na takie rozwiązanie dla zwyrodniałych stawów w przyszłości. O tym jak w leczeniu stawów mogą pomóc komórki macierzyste - opowiada prof. Julian Dutka, lekarz kierujący Oddziałem Chirurgii Ortopedyczno-Urazowej, w rozmowie z "Dziennikiem Polskim".

   

   

 • Dr Clown i KIA funduje gry planszowe

  Fundacja Dr Clown we współpracy z KIA przygotowała dla naszych małych pacjentów specjalne przedstawienie o bezpieczeństwie na drodze. Akurat w wakacje ten temat jest bardzo ważny i aktualny, który warto "przerobić" nawet w szpitalu. Była zabawa, przedstawienie, nie zabrakło też prezentów -  Dr Clowni przekazali na nasze oddziały dziecięce gry planszowe, puzzle, książki.

   

 • Dr Paweł Papież - ekspertem w radiu RMF

  Dr n. med. Paweł Papież, szef Oddziału Otolaryngologii, udzielał rad słuchaczom z całej Polski na antenie radia RMF Każdy miał okazję zadac pytanie jednemu z najlepszych laryngologów. Tematem wideochatu w  "Twoim Zdrowiu" były choroby zatok.

  Masz niedrożny nos? Boli cię głowa? Często czujesz się zmęczony? To może być zapalenie zatok. Kiedy zwrócić się do specjalisty? Czy można zatoki wyleczyć domowymi sposobami?

  Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/raporty/raport-twoje-zdrowie/fakty/news-masz-problemy-z-zatokami-posluchaj-rad-eksperta,nId,2338862#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
CMS by Quick.Cms