Ladowanie zdjec
RSS

Witamy na stronie Szpitala Specjalistycznego im. S. Żeromskiego

1970-01-01 01:00

Misją Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie jest zapewnienie każdemu pacjentowi kompleksowej opieki zdrowotnej na wysokim poziomie jakości przy zastosowaniu  skutecznych metod diagnostycznych i terapeutycznych oraz efektywnym wykorzystaniu zasobów Szpitala.

 

 • Zapraszamy na kolejną edycję konferencji "Praktycy - Praktykom"

  23 października 2019 r. zapraszamy na kolejną edycję konferencję "Praktycy - Praktykom: stany nagłe".

  Już trwają zapisy:

  https://praktycypraktykom.konfeo.com/pl/groups

  W razie pytań i szczegółów: agorska@zeromski-szpital.pl; 12 622 92 47

 • Marsz dla zdrowia

  Z okazji 65-lecia powstania "Żeromskiego" zorganizowaliśmy "Marsz dla zdrowia": marsz nordic walkig. Zapewniliśmy profesjonalną opiekę fizjoterapeutów i lekarzy. Impreza się udała, będziemy się starali, aby wpisała sie na listę cyklicznych imprez. Dziękujemy Uczestnikom za liczny udział.

   

 • Nasza lekarka - dr n.med.Irena Weiner skończyła 107 lat!

  Dr n.med. Irena Weiner przez wiele lat była szefem Oddziału Chorób Zakaźnych, lubiana przez pacjentów, ale też i personel.

  Właśnie skończyła 107 lat! Dr n.med. Jerzy Friediger, dyrektor "Żermskiego" z urodzinowymi życzeniamy w domu u 107-latki.

 • Stowarzyszenie Przyjaciół Szpitala

   

  Stowarzyszenie Przyjaciół Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie powstało niedawno, ale jego liczni założyciele mają ambitne plany i dobre cele: m.in. to pomoc w podniesieniu poziomu świadczeń medycznych poprzez doposażenie oddziałów w aparaturę, sprzęt, finansowanie remontów, modernizacji pomieszczeń, prowadzenie działań profilaktycznych. Wiemy, że od naszego zaangażowania  zależeć będą dalsze losy i komfort leczenia pacjentów, zarówno dzieci, jak i dorosłych na Oddziałach Szpitala.

  Prosimy jednak o wsparcie w pomaganiu. Podaruj darowiznę:

  41 1240 4588 1111 0010 8566 0833
   

  Osoby zainteresowane pomaganiem i wsparciem Stowarzyszenia, darczyńcy i ofiarodawcy mogą z nami się skontaktować pisząc - e- mail na adres - stowarzyszenie@zeromski-szpital.pl lub dzwoniąc pod nr tel. 12 622 92 47

   

 • „Żeromski” ma własną aleję gwiazd

  Od dziś artyści: Katarzyna Tlałka, Marcel Wiercichowski, Sławomir Zapała oraz Tomasz Urynowicz, wicemarszałek województwa małopolskiego, mają własną aleję gwiazd. Na patio w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie pojawiły się nowe stylowe ławki z nazwiskami znanych osób urodzonych w „Żeromskim”. Ławki ufundowały Gwiazdy, które przyszły na świat w murach szpitala świętującego w tym roku jubileusz 65-lecia.

 • Doceniono dobre zarządzanie Szpitalem

  Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie został laureatem rankingu Liderzy  Zarządzania Szpitalami Publicznymi. Placówka znalazła się na piątym miejscu w zestawieniu przygotowanym przez BFF Banking Group i „Rzeczpospolitą”. W Warszawie odbyła się uroczysta gala, podczas której dyrektor – dr n. med. Jerzy Friediger odebrał nagrodę.

  Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie zajął V miejsce w rankingu  Rzeczpospolitej „Liderzy Zarządzania Szpitalami Publicznymi” w kategorii placówek z kontraktem powyżej 70 mln zł. Celem zestawienia ”Liderzy zarządzania. Najlepiej zarządzane szpitale publiczne według BFF Banking Group” jest ocena placówek medycznych i wyłonienie najlepszej w drodze konkursu pod kątem efektywności aktywów, rentowności sprzedaży i dynamiki kontraktu z NFZ w 2017/2016.

  Doceniono te szpitale publiczne, które wykazują się wysoką jakością opieki medycznej i jednocześnie wyróżniają się efektywnością ekonomiczną.

  - Udało się nam udowodnić, iż  dobre zarządzanie pozwala osiągnąć sukces nawet w trudnych warunkach – zauważa dr n.med. Jerzy Friediger, dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie. - Cieszy fakt, że nasze starania zostały zauważone - dodaje.

 • Nowe stojaki rowerowe w "Żeromskim"

  Kiedyś kopciuchy, dziś stojaki dla rowerów. ArcelorMittal Poland zakończył montaż  stojaków rowerowych, które powstały ze starych pieców węglowych, przetopionych w hucie.

  Pojawiły się przy tych oddziałach, gdzie zauważyliśmy najwięcej rowerów: Oddziale Ratunkowym, Pediatrycznym i Ginekologiczno - Położniczym.

  Proszę zatem rowery przypinać nie do ogrodzeń, lecz do stojaków!

 • Obrazy pełne smaków

  17 lipca 2019 r., na Oddziale Dziecięcym Szpitala im. S. Żeromskiego w Krakowie rozpoczęły się warsztaty plastyczne pt. „Moja ulubiona potrawa”. O godz. 11.00 fundacja „Obraz w pigułce” zaprosiła małych pacjentów do twórczej pracy, będącej artystyczną odpowiedzią na tytuł Europejskiej Stolicy Kultury Gastronomicznej, który w tym roku przyznano naszemu miastu.

 • Osoby niepełnosprawne bez kolejki i skierowania

  Osoby o znacznym stopniu niepełnosprawności mogą liczyć na pewne udogodnienia w szpitalu, poradniach i aptekach. Przede wszystkim już nie muszą mieć skierowania, aby dostać się do specjalisty. Ponadto osoby o znacznym stopniu niepełnosprawności mają prawo do korzystania poza kolejnością ze świadczeń opieki zdrowotnej oraz z usług farmaceutycznych udzielanych w aptekach.

  Korzystanie „poza kolejnością” oznacza, że, świadczenia ambulatoryjnej opieki specjalistycznej i świadczenia szpitalne powinny być udzielone w dniu zgłoszenia, a jeśli nie jest to możliwe, powinno ono zostać zrealizowane w innym terminie, poza kolejnością wynikającą z prowadzonej listy oczekujących. W przypadku świadczeń ambulatoryjnej opieki zdrowotnej świadczenie powinno zostać udzielone nie później, niż w ciągu 7 dni roboczych od dnia zgłoszenia.

   W razie wątpliwości, pytań, interwencji - można zgłaszać się do pełnomocnika dyrektora ds. pacjentów: nr tel. 12 622 92 47, e-mail: rpp@zeromski-szpital.pl lub osobiście - p.9 w holu głównego budynku Szpitala.

 • Platynowa nagroda ESO ANGELS dla Oddziału Neurologii

  Z wielką przyjemnością informujemy o naszym sukcesie: Oddział Neurologii z Pododdziałem Leczenia Udarów Mózgu naszego Szpitala , jako jedyny w Krakowie otrzymał Platynową Statuetkę za wysoki poziom opieki i leczenia pacjentów z udarem mózgu.

 • 65-lecie "Żeromskiego": Dzień Otwarty dla Fotografów

  Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie w tym roku obchodzi 65-lecie. Chcemy zachować w pamięci, ale też zostawić dla kolejnych pokoleń lekarzy i pielęgniarek, obrazy jak wyglądał szpital w 2019 roku, jak się rozwijał i zmieniał. Na zdjęciach wykonanych przez Uczestników Konkursu na pewno pojawią się twarze ludzi: zmęczonych, chorych, obolałych, ale też radosnych i wracających do zdrowia. Chcemy pokazać codzienność szpitala, szpital znany i nieznany. 
  Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym pt."Szpital znany i nieznany". W związku z tym ogłaszamy dzień otwarty dla fotografów - 20 sierpnia 2019 r. Regulamin konkursu jest dostępny na stronie: www.zeromski-szpital.pl.
  Oceny nadesłanych zdjęć dokona Jury powołane przez Organizatora. Najlepsze prace będą częścią wystawy fotograficznej.
  Kontakt dla Uczestników: agorska@zeromski-szpital.pl;tel: 12 622 92 47.

  Zapisy:

  https://konkursfotograficzny.konfeo.com/pl/groups

 • Nowoczesny aparat USG na Okulistyce

  Krakowska huta ArcelorMittal Poland i Hutnicza Fundacja Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej przekazała Oddziałowi Okulistycznemu w „Żeromskim” nowoczesny aparat USG o wartości 125 tys. zł. Sprzęt znacznie podniesie jakość diagnozowania i leczenia dzieci oraz dorosłych. Warto zaznaczyć, że to kolejny dar nowohuckich darczyńców dla szpitala.

  USG zakupione dzięki wsparciu ArcelorMittal Poland jest sprzętem najwyższej klasy, i co najważniejsze ma szerokie zastosowanie w różnych obszarach diagnostycznych. Wyposażony w kilka głowic pozwala na doskonałą wizualizację struktur gałki ocznej i oczodołu, gwarantuje szybkie i trafne postawienie diagnozy oraz skuteczne leczenie.

 • Ogrody przyszpitalne jak z bajki

  Rabaty bylinowo-cebulowe, kwitnące krzewy i ozdobne trawy, łąki kwietne, które naturalnie łączą zieleń przyszpitalną z Łąkami Nowohuckimi. A także specjalna strefa terapii i relaksu z miejscem do zabaw z dziećmi oraz punkt widokowy, z którego można podziwiać znajdujący się w pobliżu krajobraz. „Żeromski” będzie miał ogrody przyszpitalne jak z bajki - dzięki naukowcom z Uniwersytetu Rolniczego, którzy opracowali koncepcje zagospodarowania i rewitalizacji terenów zielonych wokół szpitala. Prace rozpoczną się – w ciągu półtora roku - po zakończeniu kompleksowych remontów oddziałów.

 • Sztuka. Na zdrowie: wystawa prac Jana Bosaka

  Sztuka to nie tylko muzea czy galerie. Dotknąć jej można, a często wręcz powinno się również w …szpitalu.

  Od środy - 8 maja br. w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie jest otwarta wystawa malarstwa i grafiki Jana Bosaka, krakowskiego artysty, wykładowcy Inżynierii Wzornictwa Przemysłowego na Politechnice Krakowskiej.

  Jej tytuł to „Sztuka. Na zdrowie”.

  Szpitalne korytarze okazały się idealnym miejscem dla wyeksponowania prac Bosaka. Obrazy odzyskały nowe życie w nowej przestrzeni, jak i szpital teraz ma nową, nietypową dla siebie odsłonę: artystyczną.

 • Dziękujemy za podziękowania

  ...Pani Alina Miernik, Aneta Wilk i Joanna Janik zasługują na najwyższe uznanie i szacunek, gdyż to One sprawiły, że doświadczyłam podczas leczenia, wyjątkowej atmosfery i mogłam czuć się bezpiecznie. Panie wykazały się nie tylko dużymi kompetencjami oraz zaangażowaniem podczas codziennych obowiązków, ale także ciepłem i wyjątkową empatią - napisała Pacjentka o naszych pielęgniarkach z Oddziału Urologicznego.

  ...Zainteresowanie każdym pacjentem przejawia się serdecznym podejściem, czułą opieką i bardzo dużą empatią - to zaś podziękowania od p.Józefa Łysiaka z Chrzanowa dla całego personelu Oddziału Chirurgii Ortopedyczno - Urazowej

   Każdy z nas chce, by jego praca została doceniona. Dlatego podziękowania, serdeczne i miłe słowa skierowane do pracowników Szpitala, są dla nas ważne, są impulsem i aspiracją do stworzenia serdecznej atmosfery na Oddziałach. Dziękujemy za to, że wybraliście Państwo nasz Szpital, dziękujemy, że doceniliście nasze starania i pracę.

 • Nasza akcja: Jedz jabłko i będziesz zdrowy!

  11 lutego - Światowy Dzień Chorego. Każdy pacjent "Żeromskiego" w tym dniu otrzyma jabłko. Przypominamy tym samym, że owoce to prawdziwa bomba witaminowa,Ciężko im dorównać! Zawierają witaminy: A, C, E, K oraz te z grupy B.

  Anglicy mówią: jedz jabłko, bo trzyma lekarza z daleka od ciebie! I mają rację!
  Akcja nie odbyłaby się, gdyby nie wsparcie i hojność firm: Agrosar i Badylpartner, które dostarczyły chorym owoce. Dziękujemy!
 • Szpital Przyjazny Dziecku

  Nasz Szpital w dniach 24-24 marca 2018 roku po raz kolejny przeszedł pozytywnie reocenę tytułu Szpital Przyjazny Dziecku. Nasze Panie Pielęgniarki i Położne wraz z Lekarzami z oddziałów: Ginekologiczno Położniczego, Noworodków, Pediatrycznego oraz Obserwacyjno- Zakaźnego dołożyli wszelkich starań, aby utrzymać ten tytuł. Personel Szpitala bierze na siebie odpowiedzialność za utrzymanie standardów Szpitala Przyjaznego Dziecku i stałego doskonalenia form opieki okołoporodowej. Zdobycie tytułu nie jest jednorazowym wysiłkiem. Zgodnie z decyzją Zarządu Głównego Komitetu Upowszechniana Karmienia Piersią z dnia 4.12.2003 tytuł jest przyznawany na 5 lat. Po tym okresie, aby utrzymać tytuł należy poddać się reocenie.

Strony:
  CMS by Quick.Cms