Odnawiamy sale porodowe. Będzie domowo i klimatycznie

Porodówka z  klimatem
W ” Żeromskim” rozpoczął się remont sal porodowych. To ostatni etap modernizacji Oddziału Ginekologiczno – Położniczego. Przyszłe mamy będą miały do dyspozycji całkowicie odnowioną Porodówkę. Zależy nam na stworzeniu nie tylko komfortowych warunków i spełnieniu norm sanitarnych, chcemy zapewnić przyszłym rodzicom w najważniejszym momencie ich życia domową atmosferę. Zamiast białych gołych ścian chcemy na nich zawiesić piękne stylowe fototapety. Pomóżcie nam uzbierać pieniądze na ten cel. Aby panie poczuły, że są w ciepłym bezpiecznym miejscu!
Oddział ginekologiczno-położniczy w „Żeromskim” działa ponad 60 lat; od początku jego istnienia przyszło na świat ponad 175 tys. dzieci. Aktualnie rocznie przychodzi na świat tu ponad 2,5 tys. dzieci. Jest to jedna z największych liczb porodów w całym regionie!

– Staramy się stworzyć miejsce, w którym kobiety w najważniejszym momencie swojego życia będą się czuły godnie i szczęśliwe – zaznacza Małgorzata Piątkowska – Kowalska, pielęgniarka oddziałowa na Ginekologii i Położnictwie Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie i dodaje, że do tej pory na oddziale, który wygrywał ogólnopolskie akcje „Obywatel mama”, „Rodzić po ludzku”, brakowało nowoczesnych i komfortowych sal. – Ale po remoncie – od marca 2019 r. na oddziale jest pięknie i nowocześnie, teraz kolej na sale porodowe. Chcemy, aby panie miały piękne otoczenie. Naszym marzeniem jest, aby nie patrzyły na białe ściany. Kupimy stylowe fototapety. Będzie estetycznie, domowo, miło i ciepło – dodaje pielęgniarka oddziałowa. W „Żeromskim” są cztery sale porodowe, czyli zbieramy pieniądze na cztery fototapety. Pomóżcie nam!

Nasze konto, na które można wpłacać darowizny 31 1130 1150 0012 1148 7820 0013 – z dopiskiem „remont sal porodowych”

Na ginekologię w „Żeromskim” trafia rocznie ponad 5 tys. kobiet, w tym ponad 2,5 tys. pań decyduje się tam na poród. Oddział od wielu lat należy do najbardziej obleganych w regionie, co potwierdzają wysokie miejsca w rankingach i plebiscytach. Warto wspomnieć, że w tym szpitalu pracuje najlepsza położna w Polsce – Monika Wójcik, która wygrała w 2018 r. w ogólnopolskim plebiscycie „Położna na medal”.