PZU Cracovia Maraton pod hasłem to-ge(t)-ther(e): bieg wirtualny na półmetku

Trwa rywalizacja w biegu wirtualnym, odbywającym się w ramach projektu PZU Cracovia Maraton pod hasłem to-ge(t)-ther(e). Do 8 listopada, dzięki aplikacji biegowej, wszyscy pełnoletni chętni, bez względu na lokalizację, mogą brać udział w wirtualnych zmaganiach na dystansach: 5 km, 10 km, 13 km, 21,097 km i 42,195 km. Na półmetku rywalizacji, 712 zapisanych dotychczas uczestników wyzwania pokonało łącznie 4756,53 km.

Zawodnicy biorą udział w biegu wirtualnym w ramach projektu PZU Cracovia Maraton pod hasłem to-ge(t)-ther(e) w wielu polskich miastach – od Nowego Targu po Gdańsk. Biegacze łączą się z nami na sport(n)owo również za granicą – w Wielkiej Brytanii, Holandii, Austrii, Szwecji, Czechach, Niemczech, we Francji, a także na Łotwie, Białorusi i Słowacji.Wirtualni biegacze ruszyli na trasy 19 października, a zapisywać się i brać udział w rywalizacji mogą do 8 listopada włącznie. Wydarzenie jest realizowane za pośrednictwem aplikacji wykorzystywanej już przy okazji treningu wirtualnego PZU Cracovia Maraton Challenge – nazwa aplikacji została zmieniona na PZU Cracovia Maraton pod hasłem to-ge(t)-ther(e). Dzięki temu, wszyscy pełnoletni chętni, bez względu na lokalizację, mogą brać udział w wyzwaniu.

Wirtualne zmagania przewidziane są dla biegaczy i rolkarzy. Do wyboru jest 5 dystansów, na których ZIS organizuje co roku tradycyjne biegi: 5 km, 10 km, 13 km, 21,097 km, 42,195 km. Dystans można pokonać na dowolnie wybranej trasie. Można wybrać więcej niż jeden dystans, natomiast na każdym z dystansów wynik rejestrujemy tylko jeden raz.

Na wszystkich dystansach prowadzone są klasyfikacje: generalna kobiet i mężczyzn, wiekowe kobiet i mężczyzn, drużynowe – zarówno dla biegaczy, jak i rolkarzy. Organizatorzy przygotowali dwa rodzaje pakietów startowych: podstawowy (otrzymuje go bezpłatnie na adres mailowy każdy zarejestrowany zawodnik, zawiera: numer startowy do samodzielnego wydruku, kupony rabatowe na produkty i usługi Sponsorów i Partnerów, dyplom do wygenerowania po ukończeniu wybranego dystansu, nakładkę na zdjęcie) oraz premium (opłata startowa w wysokości 40 zł, oprócz ww., zawiera koszulkę techniczną marki ASICS, a także niespodzianki od Sponsorów i wysyłany jest za pośrednictwem Poczty Polskiej – ilość ograniczona, Organizatorzy przygotowali 2 000 pakietów premium).

Środki z opłat za pakiety startowe premium zostaną przekazane na rzecz Oddziału Chorób Infekcyjnych i Pediatrii w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. W ciągu pierwszych 10 dni rywalizacji szpital wsparło w ten sposób 560 osób.

Obudźmy w sobie ducha rywalizacji i połączmy się na sport(n)owo na różnych dystansach! Bo nic tak nie łączy ludzi jak sport i związane z nim emocje.

Wraz z biegiem tradycyjnym na dystansie maratońskim dla 250 osób i sztafetą maratońską na bieżniach, wirtualne wyzwanie wchodzi w skład projektu PZU Cracovia Maraton pod hasłem to-ge(t)-ther(e).

Informator dla uczestników biegu na :