„Żeromski” – Miejsce Przyjazne Rodzinom z Dziećmi

Miło nam podzielić się informacją, że otrzymaliśmy tytuł „Miejsce Przyjazne Rodzinom z Dziećmi”. Doceniono nasze starania, które znacznie polepszyły komfort naszych małych pacjentów i ich rodziców w trakcie hospitalizacji. Mamy zapewnione m.in. specjalne fotele dla dorosłych, którzy muszą przebywać z chorymi dziećmi na Oddziale. Nieustannie remontujemy się, modernizujemy, zakupujemy nowe łóżka i meble, sprzęt.

Do dyspozycji małych pacjentów są sale zabaw, biblioteczki, różnego rodzaju rodzaju gry, puzzle, klocki, książki, kolorowanki, plastelina i innych atrakcji co nie miara. Niestety nie mogą korzystać z tych atrakcji w pełnej mierze w aktualnej sytuacji epidemiologicznej, ale mamy nadzieję, że niebawem to się zmieni.

Przy aktywnej współpracy z krakowskimi fundacjami, teatrami, firmami organizujemy także imprezy artystyczne, obdarowujemy małych i dorosłych pacjentów w święta i nie tylko prezentami, słodyczami, owocami!

Fundacja Obraz w pigułce oraz krakowski artysta Jan Bosak z kolei pomagają nam stworzyć w Szpitalu atmosferę artystyczną. Prawie we wszystkich korytarzach i ciągach komunikacyjnych mamy wspaniale obrazy, grafiki. Pamiętamy, że estetyka to matka etyki. A w szpitalu nasi pacjenci nie tylko chorują, ale też zdrowieją i to w coraz lepszych i pięknych warunkach.

Dziękujemy naszym Darczyńcom i wszystkim, kto przyczynił się do tego, aby „Żeromski” był miejscem przyjaznym rodzinom z dziećmi.