MARIA i ANDRZEJ KRUPIŃSCY, założyciele firmy “U JĘDRUSIA”, to nie tylko najwięksi i najbardziej znani producenci wyrobów garmażeryjnych, ale i najwierniejsi przyjaciele “Żeromskiego”. |Na walkę z COVID-19 przekazali nam 100 tys. zł.

– Przyjaciół poznaje się w biedzie – mówi dr n. med. Jerzy Friediger, dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie. – Ale prawda jest taka, że na rodzinę Krupińskich liczyć mogliśmy zawsze. Czy to nie jest piękne? Mogę dziękować tysięcy razy, ale i tak to będzie za mało – zaznacza.

Pieniądze przeznaczymy na zakup sprzętu i bardzo potrzebnych środków ochrony osobistej.

Państwo Krupińscy od lat wspierają nasz Oddział Pediatrii; za własne pieniądze zakupują nowoczesny sprzęt. Nie robią rozgłosu, nie zapraszają mediów, gdy przywożą dary dla nas. Wielu pacjentów już zbadaliśmy i wyleczyliśmy przy wykorzystaniu tych urządzeń.

Pieniądze, sprzęt to nie wszystko. Pierogi, a właściwie mnóstwo pierogów wyprodukowanych “U Jędrusia” dostali w tym tygodniu nasi pracownicy.  “Ruskie” i “Z mięsem”zajadano na szybko na dyżurach- w krótkich przerwach. Ale te smakołyki garmażeryjne wylądowały także w brzuchach rodzin pielęgniarek, lekarzy, sanitariuszek, ratowników, którzy w tych trudnych czasach nie mają zbyt wiele czasu na gotowanie.

DZIĘKUJEMY!

 

Font Resize
Wysoki kontrast