27 maja, 2026
18. Konferencja "Praktycy - Praktykom"
26 maja br. odbyła się 18. Konferencja "Praktycy - Praktykom", edycja pielęgniarsko - położnicza.
Frekwencja znakomita, wykładowcy urozmaicili program na potęgę: dyskutowaliśmy od godz.9 do około godz. 17.00. Konferencja odbywała się pod patronatem honorowym Małopolskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Krakowie. Udział w wydarzeniu był bezpłatny, a uczestnicy i prelegenci otrzymali punkty edukacyjne.
Wśród tematów konferencyjnych, znalazły się m.in.: zasady segregacji medycznej (triage) w systemie SOR, aspekty toksykologii w ratownictwie medycznym, problematyka fotodermatoz, wyzwania związane z pacjentem agresywnym, a także zastosowanie hipotermii pourazowej.


































































