Cukiernicy osłodzili pobyt w szpitalu

11 lutego (Tłusty Czwartek) to też Światowy Dzień Chorego. Postanowiliśmy w tym dniu połączyć siły medyków z cukiernikami, którzy nieco „osłodzili” pobyt naszym pacjentom w szpitalu. Chorych poczęstowaliśmy słodkimi wypiekami z krakowskiej piekarni „Buczek” i niepołomickiej „Córka piekarza”.

Izabela Pieprzyca -niepołomicka „Córka piekarza” zresztą częstuje pacjentów pączkami już czwarty rok!

Pączki lukrowane, pudrowane, z różą czy innymi powidłami, a także chrust rozdaliśmy małym i dorosłym pacjentom na oddziałach i w poradniach.

Z doświadczenia (częstujemy pacjentów przy wsparciu cukierników kolejny rok) wiemy, że niby mały gest, ale sprawia on wiele radości chorym przebywającym w Szpitalu, zwłaszcza tym najmłodszym, starszym i samotnym.

Cieszą się, że ktoś tego dnia myśli o nich, chce w ten sposób umilić pobyt w szpitalu. W chorobie liczy się każda pozytywna emocja!