Doceniono dobre zarządzanie Szpitalem

Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie został laureatem rankingu Liderzy  Zarządzania Szpitalami Publicznymi. Placówka znalazła się na piątym miejscu w zestawieniu przygotowanym przez BFF Banking Group i „Rzeczpospolitą”. W Warszawie odbyła się uroczysta gala, podczas której dyrektor – dr n. med. Jerzy Friediger odebrał nagrodę.

Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie zajął V miejsce w rankingu  Rzeczpospolitej „Liderzy Zarządzania Szpitalami Publicznymi” w kategorii placówek z kontraktem powyżej 70 mln zł. Celem zestawienia ”Liderzy zarządzania. Najlepiej zarządzane szpitale publiczne według BFF Banking Group” jest ocena placówek medycznych i wyłonienie najlepszej w drodze konkursu pod kątem efektywności aktywów, rentowności sprzedaży i dynamiki kontraktu z NFZ w 2017/2016.

Doceniono te szpitale publiczne, które wykazują się wysoką jakością opieki medycznej i jednocześnie wyróżniają się efektywnością ekonomiczną.

– Udało się nam udowodnić, iż  dobre zarządzanie pozwala osiągnąć sukces nawet w trudnych warunkach – zauważa dr n.med. Jerzy Friediger, dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie. – Cieszy fakt, że nasze starania zostały zauważone – dodaje.