Dzień otwarty w Poradni Urologicznej

Mikołajkowy prezent dla naszych Pacjentów przygotowali lekarze Oddziału Urologicznego:

10 grudnia w godz.8.30-11.30 Poradnia Urologiczna zaprasza na bezpłatne konsultacje. Należy wcześniej się zarejestrować dzwoniąc na numer telefonu 12 622 95 29. Rejestracja telefoniczna odbywa się w godz.10-12.

Dbajcie o siebie.

Rak prostaty to najczęściej rozpoznawany nowotwór złośliwy wśród mężczyzn. Z jego powodu codziennie umiera w Polsce około 15 pacjentów. Wielu nie musi umierać. Wystarczy nie zwlekać i zgłosić się do urologa, wykrycie choroby na wczesnym etapie daje aż(!) 90 proc. skuteczności wyleczenia. Nie wstydźmy się, nie krępujmy, badania mogą uratować nam zdrowie i życie. Badanie urologiczne trwa krócej niż mycie zębów. Co piąty mężczyzna zmagający się z chorobą onkologiczną, choruje na raka prostaty. Według danych Krajowego Rejestru Nowotworów w Polsce rejestruje się rocznie około 16 tysięcy nowych zachorowań i ponad 5 tysięcy zgonów. W raporcie „Narodowego Testu Zdrowia Polaków” czytamy, że badaniu PSA (badanie wykonywane w diagnostyce raka prostaty) poddało się zaledwie 37 procent Polaków w wieku od 55. do 64. lat.