Kabaret Młodych Panów otworzył bibliotekę

Fundacja Zaczytani.org razem z mecenasem – Alior Bankiem – uroczyście otworzyła kolejną Zaczytaną Bibliotekę. Stanęła ona na oddziale pediatrii w naszym Szpitalu.

To już trzecia Zaczytana Biblioteka w „Żeromskim”, mecenasem te zo

stał Alior Bank. Dzięki niej mali pacjenci z oddziału pediatrii będą mieli stały dostęp do literatury. Zgodnie z ideą Fundacji Zaczytani.org oddziałowa biblioteczka jest połączenie wypożyczalni i bookcrossingu – dzieci mogą zabierać swoje ulubione pozycje do domu, a księgozbiór jest stale uzupełniany.

– Biblioteki otwierane na dziecięcych oddziałach szpitalnych pomagają małym pacjentom przetrwać trudny czas choroby. Dostęp do literatury to dostęp do złożonego świata emocji i narzędzie budowania relacji z opiekunem – mówi Agnieszka Machnicka, prezeska Fundacji Zaczytani.org.

Uroczystemu otwarciu biblioteki w Krakowie towarzyszyły zajęcia i animacje dla dzieci. Ambasadorzy Fundacji Zaczytani.org z Kabaretu Młodych Panów przeczytali dzieciom pełną humoru, ale też wzruszeń opowieść „Proszę mnie przytulić”. Był czas na rozmowy o emocjach i budowaniu relacji. Na dzieci czekały też warsztaty plastyczne o tematyce oraz zajęcia edukacyjne związane oczywiście z literaturą. Nie zabrakło prezentów: każde dziecko mogło zabrać ze sobą książkę z nowej biblioteczki.