Kilka słów o remoncie sal porodowych

Szanowne, miłe Panie,

słów kilka chcemy przekazać Wam o remoncie sal porodowych i zawieszeniu porodów rdzinnych.

Panie, które u nas rodziły, mogą potwierdzić: sale porodowe „czekają” na lepsze warunki już od dawna. Wreszcie udało się znaleźć pieniądze na ten cel. Wreszcie zapewnimy przyszłym rodzicom w najważniejszym momencie ich życia nie tylko godne warunki, ale i domową atmosferę.

Będą mieli do dyspozycji całkowicie odnowioną Porodówkę i zmodernizowaną salę przeznaczoną do cięć cesarskich. Wszystkie pomieszczenia będą klimatyzowane. Planujemy także zainstalowanie nowej wentylacji. Przy każdej sali porodowej będzie osobna łazienka ( do tej pory była jedna łazienka na cztery sale!).

Zależy nam na stworzeniu nie tylko komfortowych warunków i spełnieniu norm sanitarnych. – Staramy się stworzyć miejsce, w którym kobiety w najważniejszym momencie swojego życia będą się czuły godnie i szczęśliwe – zaznacza Małgorzata Piątkowska – Kowalska, pielęgniarka oddziałowa na Ginekologii i Położnictwie Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie i dodaje, że do tej pory na oddziale, który wygrywał ogólnopolskie akcje „Obywatel mama”, „Rodzić po ludzku”, brakowało nowoczesnych i komfortowych sal. – Ale po remoncie – od marca 2019 r. na oddziale jest pięknie i nowocześnie, teraz kolej na sale porodowe. Chcemy, aby panie miały piękne otoczenie. Naszym marzeniem jest, aby nie patrzyły na białe ściany. Kupimy stylowe fototapety. Będzie estetycznie, domowo, miło i ciepło. Planujemy zakup wanny przeznaczonej do wodnych immersji.

Planowe zakończenie prac był przewidziane na lipiec 2020 r., ale niestety ekipa techniczna napotyka wiele niezaplanowanych usterek. Czas remontu wydłuża się. W sierpniu, mamy nadzieję, prace będą zakończone.

Niestety w czasie remontu – zgodnie z zaleceniami Wojewódzkiego Konsultanta ds. Położnictwa i Ginekologii- w naszym Szpitalu nie mogą odbywać się porody rodzinne, gdyż zastępcze sale porodowe nie mają osobnych łazienek.

Cały czas szukamy sposobu na rozwiązanie tej sytuacji. Jeśli uda się wznowić porody rodzinne przed zakończeniem remontu, poinformujemy o tym w trybie pilnym.

Przepraszamy za niedogodności i prosimy o wyrozumiałość. Porody rodzinne „wrócą” do „Żeromskiego” od razu, gdy będzie taka możliwość.