Kolejne remonty na finiszu

Prezentujemy po raz pierwszy zdjęcia odnowionych oddziałów: Neurologicznego z Pododdziałem Leczenia Udarów Mózgu oraz  II Oddziału Chorób Wewnętrznych i Kardiologii z Odcinkiem Intensywnej Terapii Kardiologicznej. Ten remont

to jest jedna z największych inwestycji w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie. Trwała rok, kosztowała 23 mln zł. Podczas prac rozbudowany został Oddział Neurologiczny z Pododdziałem Leczenia Udarów Mózgu oraz wyremontowany II Oddział Chorób Wewnętrznych i Kardiologii z Odcinkiem Intensywnej Terapii Kardiologicznej. II Interna już przygotowuje się do przeprowadzki, pacjenci trafią do odnowionych sal niebawem.

Dobudowa, przebudowa, wymiana wszelkich instalacji, termomodernizacja, nowe stolarki: okienna i drzwiowa, – lista inwestycyjna jest solidna. Pacjenci docenią komfort i bardzo wygodne warunki. Najwięcej zmian zaszło na Oddziale Neurologii: uzyskał sporo miejsca, cały parter zajmie rehabilitacja (sala do ćwiczeń, sala do masażu, krioterapii, gabinet logopedyczny), zwiększy się także liczba łóżek ( z 28 do 32). Na obydwóch oddziałach będą 2 i 3-osobowe sale z osobnym węzłem sanitarnym. Pomieszczenia szpitalne spełnią wszelkie wymagane normy. Remont udaje się zakończyć trzy miesiące wcześniej niż planowano. Koszt inwestycji to 23 mln zł, z czego dobudowa Oddziału Neurologii wynosi 17 mln zł i jest finansowana w całości z budżetu gminy Kraków. Pozostała kwota – 6 mln zł jest przeznaczona na remont oddziałów, z czego 1,5 mln zł to dotacja UE na termomodernizację, reszta – 4,5 mln zł – także pochodzi z budżetu miasta Krakowa.