Koronawirus: ważne informacje

Pacjent, u którego potwierdzono koronawirus z Wuhan, trafił do szpitala specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie w piatek – 6 marca. Zgłosił się bezpośrednio na oddział obserwacyjno-zakaźny.

Jest to mężczyzna( 60l.), wrócił z Włoch samolotem, był tam na nartach.

Został przyjęty zgodnie z zasadami sanitarno-epidemiologicznymi, znajduje się w izolatce i nie ma kontaktu z innymi pacjentami. Jego stan jest stabilny.

Oddział Obserwacyjno-Zakaźny oraz Oddział Chorób Infekcyjnych i Pediatrii mieszczą się w osobnym budynku, pacjenci z pozostałych oddziałów mogą się czuć bezpiecznie. Na razie Szpital działa i realizuje świadczenia zgodnie z planem, nie ma mowy  o odwołaniu planowych zabiegów i konsultacji w poradniach specjalistycznych. Sytuacja pod kontrolą, w razie jakichkolwiek zmian będziemy informować na bieżąco.

Każda z sal na oddziałach zakaźnych ma oddzielny węzeł sanitarny i śluzę. Dodatkowo sześć sal to sale z podciśnieniem, przygotowane do hospitalizacji najciężej chorych.

„Żeromski” to jedyny szpital, który umożliwia przyjęcie najciężej chorego z zewnątrz bezpośrednio do sali szpitalnej – omijając szpitalne korytarze, poczekalnie, bez kontaktu z chorymi i personelem.

Oddział Obserwacyjno – Zakaźny dla Dorosłych obejmuje opieką ok. 1000 osób rocznie, do dyspozycji pacjentów jest 22 łóżka. Oddział jest bardzo dobrze przygotowany i ma wdrożone procedury.

Oddział Chorób Infekcyjnych i Pediatrii rocznie hospitalizuje ponad 1tys. 200 dzieci do 18. roku życia, oddział liczy 20 łóżek.

 

 

 

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Font Resize
Wysoki kontrast