Koronawirus: ważne informacje

Pacjent, u którego potwierdzono koronawirus z Wuhan, trafił do szpitala specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie w piatek – 6 marca. Zgłosił się bezpośrednio na oddział obserwacyjno-zakaźny.

Jest to mężczyzna( 60l.), wrócił z Włoch samolotem, był tam na nartach.

Został przyjęty zgodnie z zasadami sanitarno-epidemiologicznymi, znajduje się w izolatce i nie ma kontaktu z innymi pacjentami. Jego stan jest stabilny.

Oddział Obserwacyjno-Zakaźny oraz Oddział Chorób Infekcyjnych i Pediatrii mieszczą się w osobnym budynku, pacjenci z pozostałych oddziałów mogą się czuć bezpiecznie. Na razie Szpital działa i realizuje świadczenia zgodnie z planem, nie ma mowy  o odwołaniu planowych zabiegów i konsultacji w poradniach specjalistycznych. Sytuacja pod kontrolą, w razie jakichkolwiek zmian będziemy informować na bieżąco.

Każda z sal na oddziałach zakaźnych ma oddzielny węzeł sanitarny i śluzę. Dodatkowo sześć sal to sale z podciśnieniem, przygotowane do hospitalizacji najciężej chorych.

„Żeromski” to jedyny szpital, który umożliwia przyjęcie najciężej chorego z zewnątrz bezpośrednio do sali szpitalnej – omijając szpitalne korytarze, poczekalnie, bez kontaktu z chorymi i personelem.

Oddział Obserwacyjno – Zakaźny dla Dorosłych obejmuje opieką ok. 1000 osób rocznie, do dyspozycji pacjentów jest 22 łóżka. Oddział jest bardzo dobrze przygotowany i ma wdrożone procedury.

Oddział Chorób Infekcyjnych i Pediatrii rocznie hospitalizuje ponad 1tys. 200 dzieci do 18. roku życia, oddział liczy 20 łóżek.

 

 

 

Font Resize
Wysoki kontrast