Lekarze jak z bajki

Trwają zdjęcia do kalendarza „Lekarze jak z bajki” . W tegorocznej- już trzeciej edycji tego niezwykłego kalendarza uczestniczą i nasi lekarze. Jedną z nich jest Małgorzata Pabis z Oddziału Chirurgii Ogólnej – na zdjęciu z dyrektorem Teatru Groteska -Adolfem Weltschkiem i jedną ze Świnek z bajki „Trzy świnki”.

Lekarze pochodzący z Ukrainy oraz medycy pracujący na rzecz ochrony zdrowia obywateli Ukrainy –  będą bohaterami trzej edycji kalendarza „Lekarze jak z bajki” wydawanego przez Fundację Zdrowia Publicznego i Teatr Groteska.

W trzeciej edycji kalendarza „Lekarze jak z bajki” wcielą się m.in.  Sletvana Hurina – rezydentka pediatrii ze Szpitala im. S. Żeromskiego w Krakowie,   Stanislav Ilchenko z oddziału kardiologii Szpitala w  Myszkowie, prof. Jerzy Wydmański z Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach, który wraz z synem stworzył portal „Lekarze dla Ukrainy”, a także prof. Dominika Dudek – kierownik Kliniki  Psychiatrii Dorosłych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie zaangażowana osobiście w pomoc ukraińskim rodzinom przebywającym w Polsce oraz wspierająca ośrodki psychiatryczne we Lwowie, dr Maria Rybak, która po ucieczce z okupowanego Irpienia  wraz z 6 – letnim synem odnalazła pomoc i wsparcie w przychodni Ratmedica w Trzcianie k. Bochni. Gościem specjalnym tegorocznej edycji będzie dr  Marianna Mirczyk – lekarka z Ukraińsko – Polskiego Centrum Serca we Lwowie, która na sesję zdjęciową przyjedzie prosto z Ukrainy.  Na planie fotograficznym kalendarza medycy przebrani w specjalne kostiumy  przeniosą się bajkowe plenery ze spektakli m.in.  „Aksamitny królik”, „Kto pocieszy pechowego nosorożca” oraz „Cudowna lampa Aladyna”  . Autorem zdjęć do kalendarza jest krakowski fotograf Bartosz Siedlik we współpracy z Mateuszem Sibikiem, a grafikiem Maciej Schumacher. Nad artystyczną stroną kalendarza czuwają  Małgorzata Zwolińska i Adolf Weltschek z Teatru Groteska.

Wydawcą kalendarza jest Fundacja Zdrowia Publicznego we współpracy z Teatrem Groteska, a partnerami kalendarza są  Szpital  im. Żeromskiego w Krakowie, Stowarzyszenie Wolontariatu św. Eliasza, Stowarzyszenie im. Inspektora Marka Woźniczki oraz Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana  i  Wodociągi Miasta Krakowa. Dochód z internetowej sprzedaży kalendarza przeznaczony zostanie na pomoc materialną Szpitalowi Psychiatrycznemu w Kulpakowie k.Lwowa.