Pracownia rezonansu magnetycznego. W grudniu powinna być gotowa. Prace budowy Pracowni Rezonansu Magnetycznego już się rozpoczęły. Koszt inwestycji (budowa oraz wyposażenie) to 15,5 mln zł, pieniądze pochodzą z budżetu Gminy Miejskiej Kraków. Pod koniec roku- zgodnie z planem- powinniśmy zaprosić pierwszych pacjentów.
Prace budowy Pracowni Rezonansu Magnetycznego w „Żeromskim” już się rozpoczęły. Koszt inwestycji (budowa oraz wyposażenie) to 15,5 mln zł, pieniądze pochodzą z budżetu Gminy Miejskiej Kraków. Pod koniec roku- zgodnie z planem- powinniśmy zaprosić pierwszych pacjentów.
Producenci sprzętu postawili sobie za zadanie udoskonalić rezonans tak, aby wejście do aparatu dla wszystkich było wygodne i komfortowe; aby badanie było bezgłośne. Choć badanie rezonansem nie boli, to hałas i małe przestrzenie mogą rzeczywiście wywołać u pacjenta dyskomfort.
Najnowszej klasy rezonans, który stanie w „Żeromskim”, pozwala na wszechstronną, pełną, zaawansowaną diagnostykę dorosłych i dzieci. Dzięki unikatowej technologii będzie możliwość przebadania każdego pacjenta w dowolnym zakresie i co najważniejsze na swobodnym oddechu ( bez konieczności wstrzymywania oddechu). Ponadto nowy aparat jest cichy, wręcz bezgłośny, co ma szczególne znaczenie przy badaniu głowy.
Kolejna zaleta nowego nabytku to szybkość. Badanie na nowym sprzęcie jest szybsze nawet o 50 proc. niż na dotychczasowych. Niewykluczone, że to może zaoszczędzić czas i spowodować skrócenie kolejek do badań.
Warto zaznaczyć, że średnica otworu wynosi 70 cm (starsze rezonanse posiadają otwór o średnicy 60 cm). Większy otwór to zdecydowanie większy komfort, ale też możliwość zbadania pacjentów z otyłością oraz osób z lękiem lub klaustrofobią.
Technika nowych rezonansów jest oparta na sztucznej inteligencji i pozwala uzyskać obrazy lepszej jakości w krótszym czasie i z najwyższą precyzją.