Święto Rodziny Krakowskiej

Jak co roku, w ostatnią niedzielę maja w Krakowie obchodzimy Święto Rodziny Krakowskiej.

Jak zawsze Szpital również uczestniczy w akcji miejskiej. Odwiedź stoisko „Żeromskiego”.

Przygotowaliśmy kilka atrakcji.

W godz. 12-14 organizujemy naukę chodzenia z kijkami nordic walking.  Zapewniamy profesjonalną opiekę fizjoterapeutów i lekarzy. Jeśli chcesz wystartować, a nie masz kijków, nie martw się! Wypożyczymy! Zapraszamy seniorów wraz z ich dziećmi i wnukami! Nie ma ograniczeń wiekowych.
Nauczysz się prawidłowej techniki Nordic Walking, nasi najlepsi fizjoterapeuci zadbają o kondycję. Pokażą i wyjaśnią jak chodzić, spać, siedzieć, myć zęby, odkurzać czy dźwigać zakupy w taki sposób, żeby jak najmniej obciążać główną podporę naszego ciała. Specjalistka zachęca także nestorów do regularnej aktywności fizycznej np. nordic walkingu, czyli spacerów z kijami, które angażują aż 90 proc. wszystkich mięśni naszego ciała.

Nordic walking to technika maszerowania z kijami, której zalety to m.in. poprawa kondycji, odciążenie kręgosłupa, stawów i utrata kalorii. Choć technika nordic walking wygląda na łatwą, tak naprawdę wymaga dobrej synchronizacji ruchów rąk i nóg. Z naszymi fizjoterapeutami poznasz zalety nordic walking i nauczysz się, jak chodzić z kijami, żeby schudnąć i polepszyć swoją sprawność.

W przypadku większego zainteresowania warsztaty będą zorganizowane dla kilku grup.

W przypadku mniejszego zainteresowania uda się zorganizować krótki przemarsz pod okiem fizjoterapeuty.

To nie wszystko.

Seniorzy będą mogli także zweryfikować swoją sprawność fizyczną podczas specjalnie przygotowanych testów. Przyjdźcie i sprawdźcie swoje możliwości i umiejętności.

W godz. 14-16 zapraszamy na porady dermatologiczne. Nasi specjaliści będą do dyspozycji, odpowiedzą na wszelkie pytania związane z problemami skóry.