Puszka dla chorego maluszka

27, 28, 29 i 31 grudnia aktorzy Teatru Ludowego i lekarze z „Żeromskiego” będą zbierać pieniądze na zakup sprzętu dla małych pacjentów Oddziału Pediatrycznego w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie. Pomóż i Ty! w naszej świątecznej akcji „Puszka dla chorego maluszka”.

Znają się od lat, świetnie się dogadują, ale mają też energię i chęć pomagania innym. Postanowiły więc działać. Trzy znane kobiety: Alina Kamińska, Małgorzata Bogajewska, Marta Czubaj- Kowal – aktorka, reżyserka, lekarka  organizują świąteczną zbiórkę pt. „Puszka dla chorego maluszka” i zachęcają krakowian do wsparcia ich akcji. 21, 27, 28, 29 i 31 grudnia aktorzy Teatru Ludowego i lekarze z „Żeromskiego” będą zbierać pieniądze na zakup sprzętu dla małych pacjentów Oddziału Pediatrycznego w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie. Pomóż i Ty!

– Zapraszamy do teatru, aby spędzić miły, przedświąteczny wieczór z kimś bliskim. A szczególnie zachęcamy do spotkania ze Sztuką w Teatrze Ludowym na scenie w Nowej Hucie oraz Pod Ratuszem – 21, 27, 28, 29 i 31 grudnia. Będzie wówczas też okazja ,by uczynić coś dobrego dla chorych dzieci – zachęca Alina Kamińska, nowowybrana prezeska Stowarzyszenia Przyjaciół Szpitala im. S. Żeromskiego.

Za pieniądze, którymi zechcą się podzielić krakowianie, Stowarzyszenie Przyjaciół Szpitala zakupi m.in. aparat do szybkiej diagnostyki, wózek reanimacyjny, fotel do pobierania krwi. Pomysłodawczynie akcji nie wątpią, że uda się uzbierać niezbędną kwotę.

– Najbardziej nam zależy na sprzęcie, który pozwoli lekarzom szybko podjąć decyzję, gdy do szpitala trafia dziecko w stanie ciężkim i wymaga natychmiastowej pomocy – zaznacza Marta Czubaj – Kowal, szefowa Pediatrii w „Żeromskim” i wiceprezeska Stowarzyszenia Przyjaciół Szpitala. – W szpitalu trwa remont, nieustannie też odnawiamy sprzęt, ale potrzeby wciąż są ogromne. Dlatego każda pomoc jest dla nas niezwykle ważna – zaznacza

Osoby, które chcą wesprzeć akcję „Puszka dla chorego maluszka”, mogą wpłacać także datki na konto Stowarzyszenia: 41 1240 4588 1111 0010 8566 0833.

– Trzeba pomagać. Po prostu. –  mówią z uśmiechem pomysłodawczynie „Puszki dla chorego maluszka”.