Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Dnia Położnej

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Dnia Położnej życzymy wszystkim

Pielęgniarkom, Pielęgniarzom i Położnym satysfakcji z wykonywanej  pracy, wytrwałości, spokoju, zdrowia, pomyślności w życiu osobistym i zawodowym oraz ciągłej pogody ducha i radości.

Wszyscy wiedzą, że położne i pielęgniarki z „Żeromskiego” to największy skarb małopolskiej ochrony zdrowia.

Cenimy, szanujemy; współpraca z Państwem to niezwykły zaszczyt dla całego zespołu szpitala.

Wasze doświadczenie, ciepło, empatię doceniają także pacjenci i ich rodziny, o czym przekonujemy się nieustannie czytając komentarze na FB, albo listy z podziękowaniami.

Dziękujemy za ofiarną i niezwykle trudną codzienną pracę, dobro i serce okazywane drugiemu człowiekowi.

Nie zabrakło i miłych niespodzianek.

@ Nakielny Kawa i Wypieki – dla Pielęgniarek, Pielęgniarzy i Położnych upiekł tort ( najlepszy z najlepszych, to była prawdziwa uczta!). Ślemy moc podziękowań i dużo dobrej energii w podziękowaniu za pyszny tort

@ Piekarnia Awitex –  dziękujemy za 150 babeczek z owocami i 10 kr ciastek. Doceniamy, że postaraliście się, aby każda z pielęgniarek miała swoją słodką chwilę na dyżurze.

8 i 12 maja to szczególne dni w kalendarzu pielęgniarki i położnej – Dzień Położnej i Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek.

Obie daty zostały wybrane nieprzypadkowo.

Polskie położne wskazały 8 maja jako dzień swojego święta na cześć urodzonej tego dnia Stanisławy Leszczyńskiej (Łódź, rok 1896). Niezwykłej, szczerze oddanej swojemu zawodowi położnej, która uwięziona w obozie koncentracyjnym Auschwitz II–Birkenau, sprzeciwiając się wyraźnym rozkazom władz obozowych, przyjęła ok. 3000 porodów.

12 maja to także dzień urodzin – tego dnia w 1820 r. we Florencji przyszła na świat najsłynniejsza przedstawicielka zawodu, twórczyni nowoczesnego pielęgniarstwa, założycielka pierwszej szkoły pielęgniarstwa, Dama z Lampą, czyli Florence Nightingale.