Żegnamy dr n. med. Kazimierza Makosia

Żegnamy dr n.med. Kazimierza Makosia, wieloletniego Ordynatora I  Oddziału Chorób Wewnętrznych. Nauczyciel wielu pokoleń lekarzy, pokazujący jak z godnością i szacunkiem dla pacjenta należy leczyć chorych i jak zaangażowanie osobiste oraz własne serce należy w to wkładać. Uczył młodszych kolegów, że postawa pewna współczucia dla pacjenta i odpowiedzialności za jego zdrowie i życie jest najważniejsza w zawodzie lekarza.

Nie można dobrze poznać lekarza nie będąc jego pacjentem. Nie widząc jak rozmawia z nim, rodziną, nie obserwując jak bada chorego. Z niezwykle wielkim taktem, szacunkiem,empatią tłumaczył  bliskim śmiertelnie chorych, że godne odchodzenie jest tak samo ważne jak godne życie. Na oddziale, którym kierował, utworzył specjalną salę, gdzie krewni mogli pożegnać umierającego w spokojnej intymnej atmosferze.Traktował pracę lekarza jako obowiązek, służbę, a nie godny opisania czyn bohaterski.

Msza żałobna odbędzie się w najbliższy czwartek 26 stycznia o godz.12.30 w Bazylice Krzyża Świętego w Mogile,przy ul.Klasztornej 11,pogrzeb- o godz.14.10,od bramy na Cmentarzu w Grębałowie.