“Żeromski” ma własną aleję gwiazd

Od dziś artyści: Katarzyna Tlałka, Marcel Wiercichowski, Sławomir Zapała oraz Tomasz Urynowicz, wicemarszałek województwa małopolskiego, mają własną aleję gwiazd. Na patio w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie pojawiły się nowe stylowe ławki z nazwiskami znanych osób urodzonych w „Żeromskim”. Ławki ufundowały Gwiazdy, które przyszły na świat w murach szpitala świętującego w tym roku jubileusz 65-lecia.

Aleja nie powstała w parku czy miejskim skwerze. Jest niezwykła, bo mieści się w szpitalu, miejscu szczególnym. Tu miesza się radość i smutek, śmiech i łzy.

– Zależało nam, aby to nie było banalne show z udziałem znanych osób. Chcieliśmy, aby akcja miała jakiś sens, myśl dzielenia się, niesienia dobra – zauważa dr n. med. Jerzy Friediger, dyrektor „Żeromskiego”. – Dlatego pozwoliliśmy sobie poprosić Gwiazdy o zakup ławek dla pacjentów. Jest to swojego rodzaju łańcuch dobrych i sympatycznych gestów.: Szpital upamiętnia znane osoby, które tu się urodziły, one z kolei fundują dla pacjentów ławki – dodaje.

 

Ławki to dopiero początek. Uniwersytet Rolniczy opracował dla Szpitala koncepcję zagospodarowania ogrodu, które stanie się przyjaznym i miłym miejscem dla pacjentów dużych i małych, ale też przyszłych mam.

Katarzyna Tlałka, Marcel Wiercichowski, Sławomir Zapała oraz Tomasz Urynowicz – to tylko niektóre znani krakowianie, którzy urodzili się w „Żeromskim”. Niebawem zaprosimy na kolejne odsłonięcia imiennych ławek.

W ciągu 65 lat w Żeromskim urodziło się ok. 500 tys. dzieci!

Media:

https://dziennikpolski24.pl/krakow-w-szpitalu-specjalistycznym-im-s-zeromskiego-powstala-aleja-gwiazd/ar/c14-14376519
http://krakow.pl/aktualnosci/232529,202,komunikat,lawki_od_gwiazd_dla_pacjentow__zeromskiego_.html
https://naszahuta.pl/slawomir-ma-swoja-lawke-w-alei-gwiazd-szpitala-zeromskiego/
https://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/krakow/w-krakowskim-szpitalu-imienia-stefana-zeromskiego-powstala-aleja-gwiazd-124155/
https://krknews.pl/szpital-zeromskiego-z-wlasna-aleja-gwiazd-zdjecia/
https://lovekrakow.pl/galeria/aleja-gwiazd-w-szpitalu-im-s-zeromskiego-zdjecia_4410.html
http://www.rynekzdrowia.pl/Po-godzinach/Krakow-szpitala-tworzy-aleje-gwiazd-swoja-laweczke-ma-tu-m-in-showman-Slawomir,197622,10.html
https://twojezdrowie.rmf24.pl/aktualnosci/news-zeromski-ma-wlasna-aleje-gwiazd,nId,3169350
https://lifeinkrakow.pl/w-miescie/492,slawomir-wrocil-do-szpitala-jako-gwiazda-nieprzypadkowo-do-zeromskiego
https://www.portalsamorzadowy.pl/ochrona-zdrowia/krakowski-szpital-ma-wlasna-aleje-slaw,131057.html
https://krakow.tvp.pl/44101941/26082019-2100

 

Font Resize
Wysoki kontrast