„Żeromski” wznawia zabiegi planowe

Prawie dwa tygodnie temu otworzyliśmy poradnie specjalistyczne, czas na rozpoczęcie planowych zabiegów chirurgicznych. Pierwszych pacjentów już zoperowaliśmy. Z naszej strony jest pełna gotowość i zapewnienie bezpieczeństwa zarówno dla personelu, jak i pacjentów. Przypominamy, że w szpitalu wciąż obowiązuje zakaz odwiedzin, rodziny jedynie mogą przekazać krewnemu niezbędne rzeczy, ubrania itd.

Naszym priorytetem jest przyjmowanie pacjentów w całkowicie bezpieczny sposób, zachowując wszelkie środki ostrożności.

Kilka wskazówek o wznowieniu zabiegów:

Krok nr 1:

Kontaktujemy się telefonicznie z osobami, które mają wyznaczony termin zabiegu. Nasi pracownicy ustalają z pacjentem plan działań oraz omawiają jakie należy skompletować dokumenty. Staramy się kontaktować się ze wszystkimi komu odwołano zabieg, przeniesiono termin operacji, ale też nie zapominamy o tych, którzy mają wyznaczony termin na maj i czerwiec. Niemniej jednak prosimy Pacjentów o wykazywanie inicjatywy, bardzo pomocne będzie, jeśli Pacjent zechce skontaktować się z nami. W sprawie zabiegów najlepiej wysyłać e-mail na adres sekretariatu Oddziału albo zadzwonić. Wszelkie namiary- adresy mailowe oraz numery telefonów są dostępne w zakładce Oddziały na www. zeromski-szpital.pl.

Krok nr 2

Każdemu pacjentowi – 24 godz. przed planowym przyjęciem na oddział – w naszym ambulatorium robimy wymaz, aby wykluczyć COVID -19 – po czym pacjent wraca do domu. Uwaga! w oczekiwaniu na wynik nie powinien opuszczać mieszkania, obowiązuje go jednodniowa kwarantanna. Jeśli test okaże się dodatni, zabieg zostanie odwołany – poinformujemy o tym telefonicznie, jeśli ujemny – pacjent następnego dnia zgodnie z planem zostaje przyjęty na oddział.

Krok nr 3

Jeśli pacjent jest spoza Krakowa i nie ma możliwości powrotu do domu po wykonaniu testu – zostanie przyjęty na oddział do izolatki.

W razie pytań i wątpliwości wszelkie informacje można uzyskać bezpośrednio w sekretariatach na właściwych oddziałach – numery telefonów są dostępne w zakładce „Oddziały” – www.zeromski-szpital.pl.

Do dyspozycji pozostaje także pełnomocnik ds. pacjentów – Lucyna Pławecka – Stolarska, nr tel. – 603 982 268;  e-mail: lplawecka@zeromski-szpital.pl

Font Resize
Wysoki kontrast