Zgłoś się na bezpłatną kolonoskopię. W znieczuleniu i bez skierowania

Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie realizuje projekt dofinansowany przez UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Celem projektu jest zwiększenie wykrywalności raka jelita grubego poprzez  wykonanie 1200 badan kolonoskopowych na obszarze „białe plamy”.

Projekt jest realizowany w celu wsparcia profilaktyki nowotworowej ukierunkowanej na wczesne wykrywanie raka jelita grubego.

Chcemy zbadać1200 osób w wieku aktywności zawodowej,którzy pracują, uczą się lub zamieszkują w poszczególnych powiatach województwa małopolskiego. Powiaty: dąbrowski, limanowski, nowosądecki, wadowicki, tatrzański, oświęcimski, suski, i proszowicki otrzymały nazwę „białe plamy” ze względu na słabą zgłaszalność, dlatego projekt jest zaadresowany do osób pochodzących z tych obszarów.

Realizacja projektu przewidziana jest do końca lutego 2023 roku.

Dzwońcie:

Piszcie:

kolonoskopia@zeromski-szpital.pl

ZAPEWNIAMY:

• Bezpłatne badanie kolonoskopowe
  • Bezpłatne znieczulenie podczas badania kolonoskopowego
  • Zwrot kosztów transportu lub transport zorganizowany na badanie
  • Zapewnienie opieki osoby trzeciej

KTO MOŻE SKORZYSTAĆ Z BEZPŁATNYCH BADAŃ

Z bezpłatnych badań kolonoskopowych ze znieczuleniem mogą skorzystać mieszkańcy powiatów:

• Dąbrowski
  • Limanowski
  • Nowosądecki
  • Oświęcimski
  • Proszowicki
  • Suski
  • Tatrzański
  • Wadowicki

Projekt ma charakter profilaktyczny, dlatego Uczestnikami/Uczestniczkami Projektu mogą być osoby, które nie mają objawów klinicznych sugerujących na istnienie raka jelita grubego, oraz są w wieku:

• 50-65 lat
  • 40-49 lat, które mają krewnego pierwszego stopnia (rodzice, rodzeństwo, dzieci), u którego rozpoznano raka jelita grubego
  • 20-49 lat z rodziny z zespołem Lyncha; z zespołem polipowatości rodzinnej gruczolakowatej- FAP. Konieczne jest potwierdzenie z Poradni Genetycznej

Do badania nie będą kwalifikowane osoby, które miały kolonoskopię w ciągu ostatnich dziesięciu lat.

UDZIAŁ W PROJEKCIE JEST CAŁKOWICIE BEZPŁATNY

REALIZATOR PROJEKTU: