Zobacz Szpital (nie)znany

W sierpniu br. organizowaliśmy dzień otwarty dla fotografów. Efektem tej akcji jest wystawa fotograficzna składająca się z  17 zdjęć – można je zobaczyć w “Żeromskim”. Ale chcielibyśmy podzielić z Państwem bogactwem, które pozostawili fotografowie. Autorzy pędzili po szpitalu, wszędzie gdzie mogli, aby znaleźć ciekawe ujęcie, niebanalny temat, poruszającą historię.

„Otwarcie” wszystkich oddziałów, w tym bloku operacyjnego, dla ponad 50 zarejestrowanych na wydarzenie fotografów nie należało do prostych przedsięwzięć.  Ale warto było zaryzykować i wpuścić do siebie ludzi z aparatem. Każdy z nich uchwycił „swój” szpital, pokazał na nowo to co już – wydawałoby się – jest znane. I o to chodziło: z jednej strony pokazać codzienną pracę lekarzy i pielęgniarek, z drugiej  –  krótki fragment życia ludzi, którzy znaleźli się na łóżku szpitalnym. Przeżywają tu najdramatyczniejsze momenty, ale też i te najszczęśliwsze, gdy po raz pierwszy tulą w ramionach swoje długooczekiwane dziecko.

– Szpital wbrew pozorom to nie tylko cierpienie i ból, ale też radość, ulga, powrót do zdrowia! – zaznacza dr n.med. Jerzy Friediger, dyrektor  Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć różnych autorów. Będziemy je systematycznie wymieniać, aby pokazać wszystkich uczestników konkursu fotograficznego pt. “Szpital znany i nieznany”.

I nieustająco dziękujemy Darczyńcom i Partnerom wydarzenia:

Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej; Emalia; Vistula Port: Hotel ****Galaxy, Kraków, Poland; RAWELIN Małopolskie Stowarzyszenie Miłośników Historii; Skarbnica Smaku; Uzdrowisko Rabka; Miasto i Gmina Wieliczka; Gmina Kocmyrzów- Luborzyca; Zamek Królewski w Niepołomicach, Teatr Łaźnia Nowa; MPK Krakow; Słotwiny Arena, Manana, Hutnicza Fundacja Ochrony Zdrowia. DZIĘKUJEMY!!!!

O wystawie media:

https://dziennikpolski24.pl/krakow-wystawa-szpital-znany-i-nieznany-w-holu-kamiennym-urzedu-miasta-zdjecia/ar/c14-14560617

http://krakow.pl/aktualnosci/234618,33,komunikat,_szpital_znany_i_nieznany__w_magistracie.html

https://krakow.naszemiasto.pl/tag/szpital-znany-i-nieznany

https://twojezdrowie.rmf24.pl/aktualnosci/news-zobaczyc-szpital-znany-i-nieznany-65-lecie-krakowskiej-leczn,nId,3320329

https://www.wieliczka.eu/pl/201129/15095/65-lecie-szpitala-im-s-zeromskiego.html

Szpital znany i nieznany od dziś w magistracie

⚕️Wystawę składającą się z 17 zdjęć 📷wykonanych w trakcie dnia otwartego dla fotografów w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie można już oglądać w holu kamiennym magistratu przy pl. Wszystkich Świętych 3-4🖼️ W tym roku szpital obchodzi jubileusz 65-lecia funkcjonowaniaSzpital Miejski Im. Stefana Żeromskiego w Krakowie

Opublikowany przez Kraków PL Środa, 6 listopada 2019

Szpital znany i nieznany od dziś w magistracie

Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego w Krakowie świętuje swoje 65 urodziny! Z tej okazji w sierpniu otworzył swoje oddziały dla ponad 50 fotografów. Efektem ich pracy jest wystawa pt. „Szpital znany i nieznany”, którą można oglądać w holu kamiennym magistratu przy pl. Wszystkich Świętych 3-4.Szpital Miejski Im. Stefana Żeromskiego w Krakowie

Opublikowany przez telewizja.krakow.pl Środa, 6 listopada 2019

Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie
Font Resize
Wysoki kontrast