Oddział obserwacyjno-zakaźny

Lekarz Kierujący Oddziałem

lek. Bartłomiej Szlachetka

Specjalista Chirurgii Ogólnej
Specjalista Chirurgii Onkologicznej
Pielęgniarka Oddziałowa

mgr Małgorzata Porębska – Turek

tel. 12 622 94 37
Dyżurka Lekarska
tel. 12 622 93 01
tel. 12 622 94 60
Dyżurka pielęgniarek
tel. 12 622 93 37 (odc. męski)
tel. 12 622 93 49 (odc. kobiecy)
Sekretariat
chogolna@zeromski-szpital.pl
tel. / fax 12 622 92 61

Oddział Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Małoinwazyjnej zlokalizowany jest na I piętrze w głównym budynku Szpitala.

Powstanie Oddziału

Oddział powstał w maju 1954 r. W swojej historii był zalążkiem innych oddziałów zabiegowych naszego Szpitala. Przez wiele lat, pod kierownictwem dr n.med. Romualda Dropa, wykonywane były także zabiegi wchodzące w zakres chorób tętnic i żył, przez co oddział zyskał nazwę Oddziału Chirurgii Ogólnej i Naczyń.

Od stycznia 2014 r. nasz Oddział, z inicjatywy dr n.med. Jakuba Łomnickiego, został przeprofilowany do Oddziału Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Małoinwazyjnej.

Modernizacja ze standardami Uni Europejskiej

W 2006 r. oddział zmodernizowano zgodnie ze standardami Unii Europejskiej i obecnie mamy 38 łóżek. Sale trzy, dwu i jednoosobowe posiadają pełne węzły sanitarne, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, indywidualne oświetlenie, nowoczesne systemy sygnalizacyjno-alarmowe oraz utylizacyjno-dezynfekcyjne sprzęty indywidualnego użytkowania. Bezpieczeństwo Pacjentów wzmacnia pełny monitoring. Pacjenci mają możliwość korzystania z rehabilitacji ruchowej i opieki psychologicznej. Prowadzona jest edukacja – Pacjenci współuczestniczą w procesie leczenia. W Oddziale operujemy chorych w trybie pełnoprofilowego, 24-godzinnego, „ostrego” dyżuru. Rocznie wykonujemy ok. 1500 zabiegów operacyjnych i hospitalizujemy ok. 2000 chorych.

Oddział posiada akredytację Ministerstwa Zdrowia uprawniającą do prowadzenia specjalizacji i staży w zakresie Chirurgii Ogólnej i Małoinwazyjnej. W zakresie chirurgii ogólnej i onkologicznej przeprowadzamy wszystkie zabiegi operacyjne narządów jamy brzusznej: pełny zakres chirurgii żołądka, jelita grubego, zarówno w trybie planowym, jak i w przypadkach nagłych, wykonujemy również pozostałe zabiegi onkologiczne (w zakresie tarczycy, guzy tkanek miękkich oraz diagnostykę i zabiegi endoskopowe – gastroskopie i kolonoskopie, implantację PEGów, ERCP, polipectomie, mucosectomie i dissekcje, drenaże endoskopowe torbieli trzustki, a także ligacje żylaków przełyku). Zespół Oddziału realizuje dostęp do szybkiej diagnostyki onkologicznej w ramach karty DILO (badania obrazowe – RTG,USG,KT, badania endoskopowe, konsultacje i konsylia onkologiczne) prowadząc następnie leczenie chirurgiczne i kontrole (follow up). Wykonujemy laparoskopowe zabiegi usunięcia pęcherzyka żółciowego, wyrostka robaczkowego, perforacji wrzodowych, operacje przepuklin pachwinowych i brzusznych, resekcje w zakresie jelita grubego, operacje usunięcia śledziony czy wykonania gastrostomii.

W strukturze oddziału funkcjonuje Poradnia Chirurgii Ogólnej, Poradnia Proktologiczna i Poradnia Stomijna.

Certyfikat Akredytacyjny oraz ISO

Tak jak w całym Szpitalu zrealizowane są standardy akredytacyjne oraz ISO (Certyfikat Akredytacyjny Centrum Monitorowania Jakości, Certyfikat PN-EN ISO 9001)

Uruchomiona jest również ścieżka świadczeń komercyjnych w ramach Poradni i Oddziału.

Nasi Partnerzy i Przyjaciele

Razem tworzymy niezwykłą wspólnotę: Zobacz, kto stoi z nami ramie w ramię

Kontakt

Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej
tel. 12 644 01 44, 12 622 94 65
mail kancelaria@zeromski-szpital.pl

REGON 000630161
NIP 678 26 80 028

SOR

12 622 92 60
E-REJESTRACJA
envelopephonemap-markerheart-pulse linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram