INFOLINIA O KOLONOSKOPII

Uwaga uwaga
Jak uniknąć raka jelita grubego, kiedy i dlaczego każdy powinien wykonać kolonoskopię – o tym i nie tylko opowiedzą nasi lekarze z Pracowni Endoskopii . Dzwońcie 23 września w godz.11- 13 Chcecie się dawno skorzystać z badania, ale boicie się, krępujecie się zapytać o problemy jelita grubego w gabinecie lekarza czekamy na Wasze pytania 23 września w godz.11- 13

Wymyśl hasło dla konkursu plastycznego

 
Kochani,
ależ nam sprawiliście miłą niespodziankę
Kilka dni temu poprosiliśmy o pomysły na temat konkursu plastycznego. Otrzymaliśmy mnóstwo pomysłów, każdy jest ciekawy. Trudny wybór. Propozycje, które otrzymaliśmy, są tutaj
Dzięki super mocy cioć i wujków z oddziału jestem już w pełni sił by wrócić do domu
Deszcz też jest fajny
A jakbyś to Ty remontował/a nasz oddział –

Zaszczep się Johnsonem. Tylko jedna dawka!

Drodzy Pacjenci,

22 września w godz. 8.30 – 11.30 planujemy szczepić wszystkich chętnych jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson. BEZ WCZESNEJ REJESTRACJI! Przypominamy, że zgłosić się na to szczepienie przeciw COVID-19 może tylko osoba powyżej 18 roku życia.

Zapraszamy!

TRZECIA DAWKA PRZECIW COVID-19

Drodzy Pacjenci,

otrzymaliśmy komunikat z Ministerstwa Zdrowia o trzeciej dawce szczepienia. Poniżej szczegóły.

KTO MOŻE SKORZYSTAĆ Z TRZECIEJ DAWKI SZCZEPIENIA

Podanie dodatkowej dawki szczepienia jest możliwe nie wcześniej niż po 28 dniach od
zakończenia pełnego schematu szczepienia, u następujących osób z zaburzeniami
odporności:
1. otrzymujących aktywne leczenie przeciwnowotworowe;

Zgłoś się na bezpłatną kolonoskopię. W znieczuleniu i bez skierowania

Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie realizuje projekt dofinansowany przez UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Celem projektu jest zwiększenie wykrywalności raka jelita grubego poprzez  wykonanie 1200 badan kolonoskopowych na obszarze „białe plamy”.

Projekt jest realizowany w celu wsparcia profilaktyki nowotworowej ukierunkowanej na wczesne wykrywanie raka jelita grubego.

Nasza Pediatria i Chirurgia dzieci zmienia się

Finiszujemy z remontem dwóch Oddziałów: Pediatrii i Chirurgii Dzieci.

Pawilon, w którym mieszczą się te Oddziały, znacząco się zmienił i powiększył. Dzięki remontowi, oddziały spełniają standardy europejskie. Placówka będzie mieć drugi, zupełnie nowy poziom dla małych pacjentów, gdzie dostępne będą m.in. pracownie diagnostyczne i poradnia pediatryczna. Komfortowe warunki otrzymają także opiekuni maluchów, ale też i pracownicy Szpitala.

SZCZEPIENIE OCHRONNE PRZECIW COVID-19 PO CIĘŻKIM NIEPOŻĄDANYM ODCZYNIE POSZCZEPIENNYM

Drodzy Pacjenci,

w związku z komunikatem Ministra Zdrowia z  23 lipca 2021 roku dot. schematów mieszanych dla szczepień przeciw COVID – 19 preparatami AstraZeneca, Pfizer/BionTech, Moderna oraz Janssen informujemy, iż w przypadku konieczności zastosowania schematu mieszanego szczepienia należy wydrukować formularz – załącznik jest poniżej:

NOP formularz

Ponadto prosimy także o dostarczenie zaświadczenia od lekarza,

Nasi z medalem

Kochani,
📢📣 rzadka okazja zobaczyć na własne oczy👀 jak wyglądają prawdziwi bohaterzy.
Lekarze i pielęgniarki🩺, którzy w czasie pandemii wykazali się wyjątkowym oddaniem, poświęceniem, empatią i gotowością do nowych wyzwań, zostali odznaczeni 🥇🥇 Medalem – “30 lat Odrodzonego Samorządu Krakowa”. Niestety nie można było zgłosić wszystkich kto zasłużył na medal,

Nasi wśród laureatów Honoris Gratia

 

Chwalimy się!!!

Marta Czubaj-Kowal, ordynator Oddziału Pediatrycznego, wyleczyła tysiące krakowskich dzieci; Józefa Jasek, pielęgniarka,pracuje w “Żeromskim” na oddziale noworodków ponad 40 lat i pomogła przyjść na świat ogromnej liczbie maluszków, a Zbigniew Sobeńko, otolatyngolog, który jest znakiem firmowym naszego Szpitala, prawie że nie ma takiego nowohucianina, który nie korzystał z pomocy doktora Sobeńki.

Font Resize
Wysoki kontrast