Szpitalny Oddział Ratunkowy

Lekarz Kierujący Oddziałem

lek. Marek Szymański

specjalista chorób wewnętrznych, specjalista medycyny  rodzinnej
tel. 12 622 94 15
Pielęgniarka Oddziałowa

Iwona Sadzik

mgr Pielęgniarstwa, Specjalista Pielęgniarstwa Ratunkowego
tel. 12 622 92 26
Sala obserwacyjna
tel. 12 622 94 77
Recepcja
sor@zeromski-szpital.pl
tel. 12 622 92 60

SOR

Szpitalny Oddział Ratunkowy (SOR) to jednostka systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego (PRM), która udziela pomocy pacjentom w stanach nagłego zagrożenia zdrowotnego. Do zadań SOR-ów należy przede wszystkim diagnostyka i leczenie niezbędne do ustabilizowania funkcji życiowych pacjenta, zagrożonych na skutek ostrych stanów internistycznych, zatruć, wypadków czy różnego typu urazów.

Rocznie oddział przyjmuje około 50 tys. pacjentów, z których około 15 tys. wymaga dalszej hospitalizacji, pozostali zaś są zaopatrywani i odsyłani do domu lub dalszego leczenia w ramach podstawowej opieki zdrowotnej lub specjalistycznej. Nasz SOR jak jedyny ( poza Uniwersyteckim Szpitalem Dziecięcym w Prokocimiu ) w Krakowie zapewnia zabezpieczenie w zakresie chirurgii dzieci.
SOR składa się z: obszaru resuscytacyjno-zabiegowego, wstępnej intensywnej terapii, sali zabiegowej, obserwacyjnej oraz dwóch stanowisk lekarskich. Ważnym elementem SOR-u jest lądowisko dla helikopterów Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – jako jedno z trzech w Krakowie przystosowywane zostało do obsługi lotów nocnych.

W SOR zabezpieczamy pacjentów z nagłym zachorowaniem stanowiącym poważne zagrożenia dla zdrowia i życia ludzkiego. W zakres naszych zadań wchodzi m.in. prowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowo-mózgowej, wstępnej intensywnej terapii, w tym m.in. monitorowanie i podtrzymywanie funkcji życiowych, prowadzenie respiratoroterapii i płynoterapii. Odpowiadamy także za wstępną diagnostykę obrazową i laboratoryjną , zaopatrujemy pacjentów z urazami jak również prowadzimy zabiegi tzw. „małej chirurgii” .

Ze względu na dużą liczbę pacjentów w ramach SOR prowadzona jest procedura triage – segregacji chorych mająca na celu identyfikację tych, którym musimy pomóc w pierwszej kolejności.

Certyfikat Akredytacyjny oraz ISO

Tak jak w całym Szpitalu zrealizowane są standardy akredytacyjne oraz ISO (Certyfikat Akredytacyjny Centrum Monitorowania Jakości, Certyfikat PN-EN ISO 9001)

Uruchomiona jest również ścieżka świadczeń komercyjnych w ramach Poradni i Oddziału.

Nasi Partnerzy i Przyjaciele

Razem tworzymy niezwykłą wspólnotę: Zobacz, kto stoi z nami ramie w ramię

Kontakt

Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej
tel. 12 644 01 44, 12 622 94 65
mail kancelaria@zeromski-szpital.pl

REGON 000630161
NIP 678 26 80 028

SOR

12 622 92 60
E-REJESTRACJA
envelopephonemap-markerheart-pulse linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram