PUSZKA DLA CHOREGO MALUSZKA

PUSZKA DLA CHOREGO MALUSZKA

27, 28, 29 i 31 grudnia br. aktorzy Teatru Ludowego i lekarze z „Żeromskiego”  przy Dużej Scenie i Pod Ratuszem będą zbierać pieniądze na zakup sprzętu dla małych pacjentów Oddziału Pediatrycznego w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie. Pomóż i Ty w naszej świątecznej akcji „Puszka dla chorego maluszka”.

TE KOBIETY POTRAFIĄ SIĘ DZIELIĆ

Znają się od lat, świetnie się dogadują, ale mają też energię i chęć pomagania innym. Postanowiły więc działać. Trzy znane kobiety: Alina Kamińska, Małgorzata Bogajewska, Marta Czubaj- Kowal – aktorka, reżyserka, lekarka  organizują świąteczną zbiórkę pt. „Puszka dla chorego maluszka” i zachęcają krakowian do wsparcia ich akcji. 27, 28, 29 i 31 grudnia aktorzy Teatru Ludowego i lekarze z „Żeromskiego” będą zbierać pieniądze na zakup sprzętu dla małych pacjentów Oddziału Pediatrycznego w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie.

– Zapraszamy do teatru, aby spędzić miły, przedświąteczny wieczór z kimś bliskim. A szczególnie zachęcamy do spotkania ze Sztuką w Teatrze Ludowym na scenie w Nowej Hucie oraz Pod Ratuszem – 27, 28, 29 i 31 grudnia. Będzie wówczas też okazja ,by uczynić coś dobrego dla chorych dzieci – zachęca Alina Kamińska, nowowybrana prezeska Stowarzyszenia Przyjaciół Szpitala im. S. Żeromskiego.

Na  „Kolację dla głupca” na Dużej Scenie 27 grudnia wybiera się także Jerzy Fedorowicz, senator RP. – Chętnie przed spektaklem postoję z „Puszką dla chorego maluszka”. Najlepszy moment, aby dzielić się i zachęcać do tego innych – dodaje.

Za pieniądze, którymi zechcą się podzielić krakowianie, Stowarzyszenie Przyjaciół Szpitala zakupi m.in. aparat do szybkiej diagnostyki, wózek reanimacyjny, fotel do pobierania krwi. Pomysłodawczynie akcji nie wątpią, że uda się uzbierać niezbędną kwotę.

– Najbardziej nam zależy na sprzęcie, który pozwoli lekarzom szybko podjąć decyzję, gdy do szpitala trafia dziecko w stanie ciężkim i wymaga natychmiastowej pomocy – zaznacza Marta Czubaj – Kowal, szefowa Pediatrii w „Żeromskim” i wiceprezeska Stowarzyszenia Przyjaciół Szpitala. – W szpitalu trwa remont, nieustannie też odnawiamy sprzęt, ale potrzeby wciąż są ogromne. Dlatego każda pomoc jest dla nas niezwykle ważna – zaznacza.

Osoby, które chcą wesprzeć akcję „Puszka dla chorego maluszka”, mogą wpłacać także datki na konto Stowarzyszenia: 41 1240 4588 1111 0010 8566 0833.

– Trzeba pomagać. Po prostu. –  mówią z uśmiechem pomysłodawczynie „Puszki dla chorego maluszka”.